Ruszyła już 40. edycja Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod patronatem Starosty Pabianickiego. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest działanie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników dróg. Nagrody zwycięskim drużynom wręczył zastępca komendanta policji w Pabianicach podinsp. Tomasz Jarmakowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Waldemar Flajszer.

Organizatorami tegorocznej edycji turnieju w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Kręci mnie bezpieczeństwo” była Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach oraz  Szkoła Podstawowa nr 3 . 26 kwietnia od godziny 9.00 na terenie tej właśnie szkoły rywalizowały ze sobą drużyny 7 szkół podstawowych i 6 gimnazjalnych z terenu Pabianic i powiatu.
Zawodnicy podczas turnieju sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ruchu drogowego; musieli rozwiązać test wiedzy, jak również wykonać zadania praktyczne  w miasteczku ruchu drogowego oraz na torze sprawnościowym.
Policjanci z "drogówki" oraz nauczyciele z SP nr 3 czuwali nad przebiegiem turnieju, skrupulatnie oceniając umiejętności praktyczne poszczególnego zawodnika. Część praktyczna turnieju okazała się dla niektórych uczestników wielkim wyzwaniem i wymagała nie lada umiejętności w pokonaniu niektórych przeszkód. W ogólnej punktacji najlepszą drużyną okazała się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Lutomiersku oraz Gimnazjum w Piątkowisku.
Drugie miejsce zajęła reprezentacja  Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum nr 1. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bychlewie oraz Gimnazjum nr 3.
Zwycięskim drużynom nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy Pabianice zawodnicy po zakończeniu turnieju zjedli ciepły posiłek.
Zwycięskie drużyny będą reprezentowały powiat pabianicki na etapie wojewódzkim i zmierzą się z najlepszymi drużynami naszego województwa.