Jednym z nich było sklejenie postaci Steve’a, jednej z postaci występującej w tej grze. Zadanie, choć z pozoru trudne, poszło całkiem łatwo, a figurki okazały się bardzo efektowne.

 – Z kolei wyklejanki były zagadką, dlatego każdy z wielkim zaciekawieniem przyklejał kwadraciki – relacjonują bibliotekarze. – Uczestnicy to wielcy pracusie, każdy wykonał wszystkie przygotowane szablony postaci.

Choć praca nad ocelotem była mozolna, nikt się nie poddał. Tym większa była radość i duma z wykonanego dzieła.

Na ostatnich wakacyjnych zajęciach dzieci wykorzystały rolki po papierze toaletowym, które zamieniły się w rycerzy z gry.
Uczestnicy bibliotecznych warsztatów wybrali się też bardzo daleko na wschód – do krainy kolorowych smoków. A to za sprawą „Książkowych podróży”, podczas których dzieci sprawiły, że piękne smoki rozgościły się na bibliotecznych regałach. Po orientalnej wyprawie przyszła kolej na krótki wypad do lasu, w którym można znaleźć m.in. grzyby. I to właśnie grzyby wyrosły pięknie na warsztatach.

– Podczas kolejnej z bibliotecznych wędrówek przemierzaliśmy oceaniczne głębiny, tworząc podwodną makietę – dodają pracownicy biblioteki.