Wystąpili w nich uczniowie z terenu powiatu pabianickiego z następujących szkół: SP 2, SP 9, SP 14, Zespół Szkół im. św. Wincentego a Paulo, SP w Chechle, Zespół Szkolno–Przedszkolny w Piątkowisku i SP w Petrykozach.

Oceniając uczniów, jury brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

I tak, 1. miejsce ex aequo zajęli: Mateusz Chwiećko z SP 17 za wiersz „Do pana ministra spraw wewnętrznych” Gałczyńskiego, Julia Janiszewska z SP w Dobroniu za „Modlitwę do św. Franciszka” Kamieńskiej, Magdalena Reguła z SP 14 („Książę” Młynarskiego), Julia Stańczyk z SP 9 („Miłość od pierwszego wejrzenia” Szymborskiej), Michalina Świerczyńska z ZSP w Piątkowisku („ Dyrektor i pomnik” Gałczyńskiego) oraz Ida Wojtczak z a Paulo („Odłamałam gałąź miłości” Poświatowskiej). 2 miejsce zajęły Oliwia Długosz z SP w Petrykozach („Odnaleźć samego siebie” Różewicza), Katarzyna Kolczarek z SP 17 („Duszne rondo” Grzegorzewskiej) i Martyna Kozłowska z SP 1 w Konstantynowie Łódzkim („Garden party” Barańczaka).

Wyróżnienia trafiły do: Nadii Berut z a Paulo („Wrrrr…” Kerna), Patrycji Reliszki z ZSP w Piątkowisku („Nic dwa razy” Szymborskiej) i Kingi Trzeszczak z SP w Petrykozach („Chmury” Szymborskiej).

Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury.