- Wakacyjny rozkład jazdy został przygotowany z myślą o wszystkich, którzy w ciekawy, różnorodny i przede wszystkim aktywny sposób chcą spędzić czas wolny od nauki – mówi Joanna Papuga-Rakowska, dyrektor MOK-u. – Ruszamy w poniedziałek 1 lipca, kończymy w piątek 30 sierpnia.

W tym czasie instruktorzy placówki przy Kościuszki 14 zapraszają na szereg zajęć, warsztatów i spotkań.

Paleta barw to coś dla tych, którzy uwielbiają malować, rysować oraz angażować się w różnego rodzaju działania plastyczne.

W szybkim tempie będzie można nauczyć się gry na gitarze. Podstawy tej umiejętności będą do opanowania na zajęciach pod nazwą wakacje z gitarą.

Muzyka i ruch to zajęcia, na których muzyka zaprosi cię do ruchu. W atmosferze muzycznej zabawy będzie można rozwinąć, czy też poprawić swoją koordynację ruchową.

„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi...” - bo na zajęciach wakacje z piosenką liczyć się będą chęć i dobry humor.

Warsztaty teatralne to propozycja dla tych, którzy nie tylko lubią teatr. Jeśli np. chcesz uruchomić swój głos i ciało, nauczyć się używać emocji, czy przełamać wstydliwość, przyjdź i podejmij to wyzwanie.

MOK w wakacyjnej ofercie ma też coś dla tych, którzy interesują się różnymi dziedzinami sztuki. Stąd połączone zajęcia: paleta barw i rytmów – warsztaty plastyczno-taneczne, muzyczno-taneczne zajęcia artystyczne, wakacje z gitarą i piosenką.

Placówka przy ulicy Kościuszki 14 zaprasza również w każdy poniedziałek i piątek na bajkowe spotkania, a w czwartki na projekcje filmowe.

Ale to nie wszystkie letnie propozycje. Cóż to byłyby za wakacje bez atrakcji w terenie? Kultura, przyroda, zabawa to zintegrowane wyjazdowe zajęcia artystyczne. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na nie w każdą środę lipca i sierpnia. Odbędą się one zarówno na terenie Pabianic (Lewityn, Lasek Miejski, park Wolności), jak i w jego najbliższych okolicach (Barycz, Talar, Duża Woda, Leśnictwo Dąbrowa).

W lipcu i sierpniu zaplanowano również dwie wycieczki: do Arboretum i Walewic. Informacje i zapisy u instruktorów lub w sekretariacie MOK-u.

 

Rozkład wakacyjnych zajęć na stronie MOK-u: mokpabianice.eu