Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach to przede wszystkim codzienne zajęcia dla dzieci i młodzieży o godz. 11.00:

- w poniedziałki przy św. Jana 10 cykl zajęć z książką "Wsiąść do pociągu literackiego", czyli podróże z współczesnym pisarzem dla dzieci,

- w wtorki przy 20 Stycznia 14 „Kalambury na pogodę i niepogodę”, czyli książkowe zabawy,

- w środy przy ul. Łaskiej 46/48 każdy detektyw książkowy poszuka „zaginionych” książek,

- w czwartki w Bibliotece dla dzieci i młodzieży przy św. Jana 10 poznamy „Savoir-vivre w codziennych sytuacjach",

- w piątki przy 20 Stycznia 14 cykl zajęć „Tuwim na lato”, czyli zabawy z książką i origami.

Ponadto w bibliotece dla dzieci i młodzieży przy ul. św. Jana 10 i w Filii 4 przy 20 Stycznia 14 dzieci będą mogły nauczyć się języka angielskiego w ramach e-learningowego projektu "FunEnglish", a także obejrzeć filmy i bajki oraz skorzystać z audiobooków, gier planszowych i komputerowych.

 Godziny pracy wszystkich bibliotek nie ulegną zmianie podczas całych wakacji! 

W każdej wypożyczalni będzie można wymienić swoją książkę na inną w ramach akcji "Książka za książkę".

Biblioteka dla dorosłych przy św. Jana 10 przygotowała bogatą kolekcję audiobooków, kurs języka angielskiego w formie e-learningowej, kończący się certyfikatem, a także wakacyjną naukę obsługi komputera i internetu dla wszystkich chętnych.

- Zakupione nowości książkowe w każdej miejskiej placówce z pewnością pomogą Państwu atrakcyjne spędzić wakacje, a wśród najaktywniejszych czytelników odwiedzających nasze biblioteki rozlosujemy upominki – zachęca do odwiedzin MBP w wakacje dyrektorka Marzena Sobala.

Szczegóły na stronie MBP - www.mbppab.pl.