Najobszerniejsza oferta domu kultury przy ulicy Pułaskiego czeka na tych, którzy swoich sił chcą spróbować w tańcu. Działające w MDK-u zespoły taneczne Ganesz i Ludens czekają na nowych tancerzy (Ganesz – dzieci 7-letnie, Ludens – 8-letnie.) Do pozostałych ośmiu zespołów tanecznych dołączyć można po wcześniejszym „kastingu”, które przeprowadzają instruktorki – Paulina Możyszek i Beata Stasiak, która prowadzi też aerobik.

Dzieci w wieku od 4 do 6 lat mogą wziąć udział w zajęciach muzyczno-ruchowych, które prowadzi Małgorzata Skibińska.

Na chętnych czeka też studio piosenki. Nad emisją głosu, ruchem scenicznym, pracą z mikrofonem i rozwojem wokalnym czuwa Maria Humluk.

Gry na gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej oraz perkusji nauczy Krzysztof Straburzyński. Małgorzata Skibińska poprowadzi zajęcia z gry na keyboardzie.
Dla młodych artystów bogatą ofertę (m.in. malarstwo i rysunek) przygotowali plastycy z MDK-u.
Młodzieżowy Dom Kultury przyjmuje też zapisy na zajęcia z języków obcych z języka hiszpańskiego i angielskiego. Uczniowie klas trzecich gimnazjów mogę wziąć udział w lekcjach, które przygotują ich do egzaminu gimnazjalnego z języka obcego.

Od września kontynuowane będą zajęcia w pracowni fotograficznej prowadzone przez Jolantę Proszak. Zajęcia z akrobatyki dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat poprowadzi Wiesław Dobiech. Wcześniej akrobatyka w MDK-u zarezerwowana była tylko dla tancerzy.

Gimnastyka korekcyjna kierowana jest dla młodych pabianiczan, którzy mają problemy z wadami postawy.

Zapisy do poszczególnych grup przeprowadzane będą 1 września (w godz. od 15.00 do 18.00) i we wszystkie pozostałe dni podczas zajęć.