Zaczęło się jak na klasycznej olimpiadzie – zawodnicy wnieśli znicz olimpijski i odsłonili flagę. Tak rozpoczęła się IX Miniparaolimpiada w Przedszkolu Miejskim nr 16.

Wzięły w niej udział drużyny z 6 placówek. Oprócz gospodarzy były to: PM nr 11, SP nr 1, SP nr 8, SP nr 9 i Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 4 z Łodzi.

Po uroczystym rozpoczęciu zawodów dzieciaki przypomniały sobie, co to jest olimpiada, jakie są jej symbole oraz dyscypliny, a także dlaczego ruch jest ważny dla każdego człowieka. Drużyny przedstawiły swoje okrzyki oraz zaprezentowały przygotowane przez siebie transparenty.

A później zaczęły się rywalizacje w 6 konkurencjach. Były to: rzut woreczkiem do kosza, wyścig z piłeczką na łyżce, przejście przez tunel, wyścig z obiegnięciem hula hop oraz zespołowe podawanie piłki w kole.

Tegoroczne zawody dostarczyły zawodnikom, ich opiekunom, sędziom i prowadzącym wiele emocji. Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli i nie poddawali się w walce o jak najlepszy wynik. Publiczność głośno dopingowała. Tym razem przedszkolaki musiały uznać przewagę starszych kolegów i koleżanek: pierwsze miejsce zajęła SP 1, drugie - SP 8, a trzecie - SP 9. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody i dyplomy, a zwycięska drużyna puchar.

Sędziami zawodów były: rehabilitant Elżbieta Milczarek oraz nauczyciel wspierający Anna Pluta. Paraolimpiadę zorganizowały nauczycielki: K. Bekier, A. Cieślik, I. Szkarupską i M. Wojtal.