Przygotowali go młodzi aktorzy z grupy teatralnej działającej przy MOK-u. Premiera „Kołysanki dla bałwanka” odbyła się 11 grudnia. Było to przedstawienie zamknięte, dla podopiecznych miejskich domów pomocy. Spektakl otwarty, dla wszystkich, zaplanowano na 13 stycznia (środa) o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK-u.
– To opowieść o bałwanku, który się zgubił i chce wrócić do domu – streszcza Jerzy Czapliński, reżyser i opiekun teatralnego koła.
Do napisania sztuki zainspirowało go rzeczywiste zdarzenie. Pewnego razu, wyglądając przez okno, zobaczył na podwórku dwóch małych chłopców, którzy rozmawiali z... ulepionym ze śniegu bałwankiem. Postanowił uwiecznić to w swojej sztuce.
Do przedstawienia dzieciaki przygotowywały się kilka miesięcy. W „Kołysance dla bałwanka” występują: Weronika Benet, Katarzyna Chmurska, Małgorzata Dychto, Małgorzata Getner, Daria Górecka, Justyna Jakubek, Weronika Kotwicka, Patrycja Krawiec, Bartek Lewandowski, Julia Nowina-Rer, Greta Pacholak, Karolina Sobczak, Paweł Żurawski, Witold Żurawski.
Scenografię do sztuki przygotowały członkinie sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem instruktorki Anety Winczewskiej. Kostiumy - Ewa Soboń