Program adresowany jest do chłopców i dziewcząt w wieku 6-8 lat. W naszym województwie wezmą w nim udział tylko trzy miasta: Pabianice, Łódź i Konstantynów.
– W najbliższą sobotę zapraszamy najmłodszych pabianiczan na festyn sportowy na Starym Rynku - mówi wiceprezydent Małgorzata Biegajło. – Festyn zacznie się o godzinie 10.00. Będą gry i zabawy, kuglarze, miasteczko ruchu drogowego. Swój sprzęt pożarniczy pokażą strażacy.
O godzinie 12.15 zostaną podstawione autobusy, którymi chętni będą mogli pojechać do Łodzi, na boisko Orlika przy XXVI LO (w pobliżu dworca Łódź Kaliska) przy ul. Wileńskiej 22.
- Dzieci jadą bezpłatnie, rodzice płacą za bilet 2 złote - dodaje wiceprezydent. - Można też pojechać do Łodzi indywidualnie.
Na boisku w Łodzi od godz. 13.00 mali pabianiczanie przejdą test sprawnościowy pod okiem znanych piłkarzy. Swój udział zapowiedzieli m.in. Dariusz Dziekanowski, Cezary Kucharski. Dzieciaki otrzymają certyfikaty z wynikami testu oraz stroje sportowe.
Na tych, którzy pomyślnie przejdą testy, czeka kolejna atrakcja - miesiąc wakacji z piłką nożną. Od 1 do 31 sierpnia będą uczestniczyć w zajęciach (przynajmniej 5 godzin dziennie) pod okiem ekspertów od piłki nożnej.
Na podstawie opinii trenerów, 30 dzieci z każdego miasta zostanie zaproszonych do udziału w 10-miesięcznym programie szkoleniowym w klubach piłkarskich Pabianic, Łodzi i Konstantynowa.