Najpierw mieli ślubowanie, a teraz otrzęsiny. Uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół nr 3 zostali w ten sposób przyjęci w poczet społeczności szkolnej.

- Ślubowanie złożyli na obchodach Dnia Komisji Edukacji Narodowej – tłumaczy Hanna Grącka, dyrektorka ZS nr 3. – Teraz zgodnie z tradycją szkoły drugie klasy zorganizowały dla nich konkursy i zabawy. To sposób na integrację młodszych ze starszymi.

Były konkursy i pytania z wiadomości o szkole. Pierwszaki musiały między innymi przygotować danie z określonych produktów, czy zgadnąć na podstawie zdjęć z dzieciństwa, który to nauczyciel.

- To bardzo fajna forma poznania szkoły. Poza tym starsi pokazują nam wtedy, że nie musimy się ich bać, a zawsze możemy na nich liczyć – mówi Monika Bartczak z klasy fryzjerskiej.

W ZS nr 3 jest 110 pierwszoklasistów. Uczą się w czterech klasach: logistycznej, fotograficznej, usług fryzjerskich i usług hotelarstwa. Po czterech latach uzyskają tytuł technika.

- Jesteśmy tutaj już trzy miesiące i jest OK. Nie ma czegoś takiego jak kocenie – dodaje Natalia Subarska, uczennica klasy hotelarskiej.

Pierwszaków w szkole jest jednak o wiele więcej. Uczą się w weekendy.

- Prowadzimy zarówno liceum zaoczne, jak i dwie szkoły policealne, czyli opiekunkę środowiskową oraz technika bezpieczeństwa i higieny pracy – mówi Grącka.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas drugich: ekonomicznej i fryzjerskiej pod opieką nauczycielek Agnieszki Klimeckiej i Jolanty Koźlenko.