Dla uczniów klas pierwszych zorganizowano konkurs. Oceniało ich jury złożone z nauczycieli: Janiny Olejnik, Arkadiusza Marka, pedagoga szkolnego Gabrieli Wenne i przedstawicieli uczniów: Natalii Riedel i Pauliny Dobrogoszcz. Każda klasa musiała wytypować do konkursu po dwóch przedstawicieli. Konkurencji była kilka.

Najpierw młodzież prezentowała stroje adekwatne do reprezentowanego profilu. Później musieli wypić magiczny napój przygotowany przez uczniów ze starszych klas. Smaczny nie był, bo bardzo się krzywili. Zadanie wykonali jednak wszyscy. Były też pytania o szkołę. Pierwszaki świetnie radziły sobie z odpowiedziami na pytania, takie jak: co najlepiej sprzedaje się w sklepiku szkolnym, czy ile jest męskich toalet w budynku. Gorzej było z wiedzą na temat szkolnej biblioteki: ile jest tam komputerów, czy które nauczycielki się biblioteką opiekują.

Uczniowie musieli narysować swoich wychowawców. Rysunki przedstawiały nauczycielki: Jolantę Koźlenko, Agnieszkę Klimecką, Martę Stępień, Jarosława Łacwika i Katarzynę Kozłowską.

Musieli również zareklamować wylosowany przez siebie przedmiot. A na koniec zgadywali tytuły puszczanych utworów. To zadanie wzbudziło największe emocje. Na koniec młodzież tańczyła i śpiewała. Rywalizacja była ostra.

Ostatecznie konkurs wygrała klasa I Technikum Hotelarskiego, zdobywając 142 punkty. O jeden punkt mniej zdobyli uczniowie z Technikum Logistycznego. Na kolejnych miejscach uplasowały się: I Technikum Fryzjerskie - 125 punktów, I Technikum Logistyczno-Handlowe  - 111 punktów i I Technikum Ekonomiczne - 110 punktów.

W ZS nr 3 jest 138 pierwszaków.

- Widać, że potrafią się bawić – powiedziała Hanna Grącka, dyrektorka. - Od dziś są pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.