Czy rozwój nauki umożliwia dziś sklonowanie własnego pupila? Czy używane na co dzień, mające służyć urodzie kosmetyki, są szkodliwe? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają już w październiku uczestnicy kolejnej edycji ADAMED SmartUP Academy, organizowanej we współpracy z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Zajęcia pogłębią nie tylko wiedzę teoretyczną uczestników, ale będą niepowtarzalną okazją do samodzielnego wykonania efektownych eksperymentów.

Kursy ADAMED SmartUP Academy współorganizowane z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej to szansa dla młodzieży w wieku 15-19 lat na samodzielne przeprowadzanie skomplikowanych eksperymentów, wspólne szukanie rozwiązań naukowych zagadek, a także możliwość poznania ludzi o takich samych zainteresowaniach i pasjach.

Uczestnicy zajęć, mając do dyspozycji profesjonalnie wyposażone sale laboratoryjne Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, pod okiem prowadzących przeprowadzą m.in. badanie właściwości niebezpiecznych substancji wybuchowych z zastosowaniem analizy termicznej. W trakcie innych zajęć zapoznają się z surowcami kosmetycznymi stosowanymi do produkcji szamponów i emulsji kosmetycznych, a następnie samodzielnie przygotują własne produkty. Z kolei warsztaty pogłębiające wiedzę z zakresu produkcji współczesnych leków będą okazją do przeprowadzenia chemicznej lub chemoenzymatycznej syntezy przykładowego leku.

Dla osób, które chcą wziąć udział w ADAMED SmartUP Academy, na stronie http://www.academy.adamedsmartup.pl udostępniony został formularz aplikacyjny. Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) powody zainteresowania uczestnictwem w zajęciach. Warsztaty skierowane są do młodzieży w wieku od 15 do 19 lat. Daty i tematy najbliższych zajęć na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej:

  • 21 października 2017 r., „Klonowanie bez tajemnic”;
  • 28 października 2017 r., „Od pomysłu do apteki – czyli jak projektuje się współczesne leki”;
  • 18 listopada 2017 r., „Komu szkodzą kosmetyki?”;
  • 25 listopada 2017 r., „Przeciwciała w służbie ludzkości”;
  • 2 grudnia 2017 r., „Pożyteczne aspekty korozji”;
  • 16 grudnia 2017 r., „Metody badań substancji wybuchowych. Od makro do nano próbek”.