Na obóz organizowany w Rogowie koło Mrzeżyna pojechało 200 pabianickich dzieci. Wyjechali sprzed dworca PKP ok. 22.00. Żegnali ich rodzice i znajomi.

- Moje dziecko jedzie pierwszy raz. Bardzo się boję. Mam nadzieję, że sobie poradzi i że ja sobie z tym poradzę – mówiła Marzena Górna, mama Mateusza.

Chłopiec w mundurze z uśmiechem na twarzy pomachał rodzicom.

- Mam trochę stracha, ale nie wiem, z czego to się bierze. Raczej nie sądzę, żebym nie wytrzymał z tęsknoty – powiedział Mateusz.

Jedzie z nim jego kuzyn Wiktor Powalski. Chłopiec jest już zaprawiony w boju. Będzie to jego trzeci obóz.

- Jestem już obeznany zarówno z samą organizacją wyjazdu, jak i z tym, co się na takim obozie dzieje – skomentował. – Na pewno będzie fajnie.

Uśmiechy na twarzach widać było u druhenek z 21. PDH Buczacz. Na wyjazd dziewczęta czekały od kilku dni: Julia Miller, Natalia Rusek, Mariola Dzikowska, Paulina Sysio, Zuzia Kitlińska i Marysia Zarzycka.

- Na obozie jest super. Będziemy się bawić, kąpać, doskonalić techniki harcerskie i korzystać z wakacji – mówiły.

Nad morzem pabianiccy harcerze spędzą 17 dni. Pojechały tam drużyny harcerskie: 9. PDW Diamir, 21. PDH Husaria, 44. PDH Ignis, 70. PDH Eksplozja, 90. PDH Wórewask, 79. PDH Wilki i 96. PDH Buczacz oraz jedna gromada zuchowa, 185. PGZ Tik-Tak.

W tym roku na kolonie i obozy organizowane przez pabianicki Hufiec ZHP pojedzie około 1.000 młodych ludzi.  Wyjadą kolejno: 7 lipca – Małecz 1, 8 lipca – Dwernik 1, 18 lipca – Rogowo 2, 20 lipca – Małecz 2, 2 sierpnia – Małecz 3, 3 sierpnia – Rogowo 3. Wolne miejsca są jeszcze tylko do Małecza na trzeci turnus.