Zaprezentowano 5 przedstawień. W tym roku największą popularnością cieszyła się bajka „Brzydkie kaczątko”. Dzieci obejrzały ją dwa razy. W wykonaniu aktorów – amatorów z Przedszkola Miejskiego nr 12 oraz rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 13.

- Nasze przedstawienie przygotowali rodzice z klasy 3 b. Na scenie pojawiło się ponad dwadzieścia osób. Nasz kolega w głównej roli był niesamowity. Już na próbach mówił, że nie będzie potrzebował mikrofonu – mówi Aneta Kowalczyk, mama Kornela z SP 13.

Od kilkunastu lat działa grupa teatralna w Przedszkolu Miejskim nr 13. Prowadzą ją Dorota Koziara i Anna Łyszkowska. W tym roku zaprezentowali „Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków”.

- Zawsze gram czarne charaktery. Rok temu byłam Hogatą w „Smerfach”, w tym roku macochą. Niezależnie od roli, taki występ to wielka frajda – mówi Anżelika Niemczyk, mama Natalii z PM 13.

- Najbardziej podobała mi się moja mama. Całe przedstawienie było cudowne. Na ostatnim chciało mi się płakać – mówi Natalka.

W przeglądzie wystąpiły również dzieci z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 3.

- Nasze przedstawienie jest bardzo edukacyjne. Poszukujemy grzecznych dzieci. Występują w nim wróżki, zwierzątka i wiele innych postaci – opowiadają Weronika, Maja, Julia i Nina z SP 3.

Przedstawienie „Rzepka” pokazali rodzice i nauczyciele z Przedszkola Miejskiego nr 4.

- Ja byłam babcią. Zrobiłam to dla moich dzieci oczywiście, ale dla mnie również było to niesamowite przeżycie – mówi Marianna Kubiak, mama z PM 4.

Wszystkie grupy dostały nagrody.

Przegląd „Dorośli – Dzieciom” zorganizowało po raz czternasty PM nr 13.

- Zapraszamy na kolejny przegląd pabianickich grup teatralnych za rok. Aktorzy, którzy tutaj występują, to amatorzy, ale grają bardzo profesjonalnie – podsumowała Elżbieta Kmieć, dyrektor PM 13.

W przerwach na scenie zaprezentowały się grupy taneczne z Miejskiego Ośrodka Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury.