Przez dwie godziny 324 dzieci zmagało się w konkurencjach sportowych podczas Miejskiej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Prócz dzieci z Pabianic, do sportowych zmagań stanęły przedszkolaki z Ksawerowa, Dobronia, Żytowic i Woli Zaradzyńskiej. Każda drużyna składała się z sześciu zawodników.
- Konkurencje sportowe zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe – mówi Hanna Pawlak z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Pabianicach, jedna z organizatorek imprezy.
Dla trzylatków przygotowano m. in. ustawianie wieży z drewnianych klocków. Czterolatki ścigały się w biegu z przeszkodami. Dzieci w wieku pięciu lat uczestniczyły w konkurencjach o nazwach „hokeista” i „raki”. Starszaki (sześć lat)  konkurowały w skokach na skakance i w przewrocie w przód.
Pierwsze miejsce wśród najmłodszych zdobyli wychowankowie przedszkola z Dobronia. Sposród czterolatków najlepsze były dzieci z SP nr 12 w Pabianicach. Najlepszą sprawnością fizyczną w kategorii wiekowej pięciolatków wykazały się maluchy z SP nr 5. Pierwsze miejsce wśród sześciolatków zdobyli zawodnicy z pabianickiej „piątki”.

- W przerwach między konkurencjami wystąpili m.in. tancerze z klubu tanecznego Kameleon i sportowcy z Akademii Orlika. Był tez pokaz gimnastyki artystycznej – wylicza Hanna Pawlak.
Mali sportowcy zostali nagrodzeni upominkami. Były piłki, deskorolki i hulajnogi, kije do hokeja, skakanki i gry planszowe.
Sprzęt sportowy ufundował Urząd Miejski w Pabianicach. Najmłodszym pabianiczanom dopingowali sami olimpijczycy - Grzegorz Szyszka i Edyta Koryzna.
Organizatorami imprezy byli: Ewa Ogińska, Hanna Pawlak i Włodzimierz Stawicki.