W galerii Miejskiego Ośrodka Kultury podczas otwarcia wystawy prac uczestników II edycji Międzynarodowego Ekologicznego Projektu Artystycznego „Piękno Ziemi Łódzkiej” wręczono dwa stypendia dla utalentowanych dzieci, które na co dzień uczęszczają na zajęcia artystyczne do MOK-u.

Tak jak rok temu, ufundowała je fundacja „Wyciągamy dzieci z bramy” z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim, która współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Wyróżnienia finansowe w wysokości 300 złotych Jacek Sokalski - prezes fundacji wręczył Karolinie Grali i Julii Kostrzewie. Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wybranych zajęć artystycznych, co umożliwi dziewczynkom dalsze rozwijanie talentów.


Współpraca MOK-u z fundacją rozpoczęła się latem ubiegłego roku. Pierwsze wspólne działanie to akcja Lato, czyli rożnego rodzaju artystyczne zajęcia, warsztaty i konkursy, w których wzięły udział dzieciaki z Pabianic. Od tego czasu pomysłów na realizację wspólnych kulturalnych inicjatyw nie brakuje. Ostatnio, we wrześniu tego roku MOK wraz z fundacją zorganizował konkurs plastyczny „Przyroda w wierszach Tuwima”, adresowany do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.