- W naszej szkolnej bibliotece nie tylko tradycyjnie wypożycza się książki i korzysta z czytelni – mówi Marzena Martynowska z biblioteki w Ksawerowie. - To także miejsce, gdzie organizowane są wystawy i warsztaty.

Tym razem swoją pasją podzieliła się z dziećmi Karolina Musiałowicz, z zawodu specjalistka ds. marketingu, studentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Na zajęciach pani Karolina (miłośniczka sztuki ludowej i rękodzielnictwa) uczy się, jak tkać, haftować, szydełkować, szyć, rzeźbić, wyplatać ze słomy, wikliny, pisać ikony, robić witraże i stylową biżuterię z koralików lub filcu. Jej dzieła można podziwiać na wystawie „Ludzie z pasją z Ksawerowa”, przygotowanej przez Marzenę Martynowską w szkolnej bibliotece.

Na warsztatach uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią Anną Mazurek mogli spróbować swych sił w tkactwie. Okazało się, że można tkać prawie na wszystkim, np. na zwykłym tekturowym pudełku czy na kole hula-hop. I wykorzystywać do tego prawie każdy materiał – foliowe torebki czy też stare podkoszulki.