Jednym z punktów wyjazdu był siedmiokilometrowy spływ rzeką. Instruktorzy firmy „Kajmar” uczyli małych pabianiczan technik pływania kajakiem i sposobów korzystania ze sprzętu ratowniczego. Szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas plażowania, kąpieli czy pływania sprzętem wodnym. Przed wejściem na kajak każde dziecko zostało poinstruowane, jak prawidłowo zakładać kapok, trzymać wiosła oraz zachowywać się na wodzie.

Podczas trzydniowego wyjazdu uczestnicy zwiedzali również niemiecki bunkier w Konewce, który podczas II wojny światowej był stanowiskiem dowodzenia dla pociągów sztabowych. Odwiedzili rezerwat „Niebieskie Źródła” oraz wędrowali po otaczających go wzdłuż Pilicy terenach.

Miejscem zakwaterowania wycieczkowiczów był ośrodek wypoczynkowy „Dresso” w Sulejowie. Tam przy ognisku i na dyskotece bawiło się 25 dzieciaków spędzających wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Opiekowali się nimi instruktorzy placówki: Joanna Urbaniak-Woźniak, Joanna Papuga-Rakowska, Marek Binkowski, Sławomir Łuczyński i Andrzej Krajewski.