Nagrodą w konkursie był sprzęt fryzjerski: zestawy szczotek, suszarki, maszynki, prostownice i kosmetyki. Wartość nagrody za pierwsze miejsce to 2.800 zł, za drugie 2.000 zł, a za trzecie 1.600 zł. Do tego były trzy wyróżnienia po 300 zł.

Był to II Powiatowy Konkurs Fryzjerski Kreator.

- Chcielibyśmy rozwijać ten pomysł. Następnym razem mógłby to być konkurs wojewódzki, a potem nawet ogólnopolski. Wtedy moglibyśmy zaprosić jakieś sławy w dziedzinie fryzjerstwa, zorganizować dodatkowo szkolenie dla uczestników – mówi Arkadiusz Marek, organizator.

Uczestnicy przyjechali z różnych stron województwa. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie: Katarzyna SawkaNatalia Sowiak; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim: Sylwia SzymczakJakub Wolak; ZS nr 1 w Łowiczu: Natalia SzwarockaJoanna Tasarz; Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi: Anna ZagozdaMarcin NitekSebastian StrzałkaKarolina MielczarekBeata KoślinNatalia Raczyńska, ZS nr 3 w Pabianicach: Piotr KuśmierekSandra KaszowskaKamila Szymorek; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku: Ewelina KłodaśKamila Taborowska; Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie w Bełchatowie: Klaudia Gębarowska; Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku: Ewelina ChałubiecAleksandra Pułanik, ZS nr 1 w Pabianicach: Paulina Kubasiewicz.

Oceniało ich sześcioosobwe jury. Pod uwagę brali kreatywność, estetykę pracy i odniesienie do tematu.

- Ulotność to bardzo szerokie pojęcie – twierdzi Karina Witkowska, przewodnicząca jury. - Mogą być fryzury zwiewne i lekkie z fali i loków, a mogą być wyprasowane kształty i formy.