Aleksander Duniec w duecie z Krzysztofem Mysiakiem zajęli drugie miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych „Grajmy razem” w Zamościu. Olek jest uczniem prof. Małgorzaty Adamek, Krzysztofa prowadzi prof. Maja Małek. Młodzi pianiści zagrali utwory Jana Ignacego Paderewskiego.

To nie pierwszy sukces tego duetu. W ubiegłym roku Olek i Krzysztof zdobyli pierwsze miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Ełku.

- Olek jest urodzonym solistą, lubi występować na scenie i konkursy – mówi prof. Adamek. - Krzysztof jest typem kameralisty. Razem wspaniale się uzupełniają.

W ubiegłym roku Duniec na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Miłosza Magina zajął trzecie miejsce. Zagrał utwory Ignacego Paderewskiego, Fryderyka Chopina oraz Miłosza Magina. 15-latek ma na swym koncie (od 2009 roku) udział z sukcesami w kilkunastu konkursach pianistycznych. Ten w Zamościu był 18. z rzędu.

Spełniło się też jego marzenie, czyli gra z orkiestrą. Olek wraz z orkiestrą szkolna pod dyrekcją Marka Głowackiego zagrał utwory Haydna w Miejskim Ośrodku Kultury.

Oliwia Brzozowska, uczennica II klasy wygrała wyróżnienie na XI Festiwalu Muzyki Fortepianowej.

- Oliwia uczy się gry drugi rok – mówi prof. Adamek, nauczycielka dziewczynki. - Jest uzdolniona, a na dodatek wykazuje duże zainteresowanie nauką.

Oliwia zagrała marsz Jana Sebastiana Bacha i utwór pt. „Witaj Reksiu” (na podstawie muzyki do znanej dobranocki). Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie jest jej pierwszym sukcesem na scenie muzycznej.

Na międzynarodowej scenie wystąpiła w maju tego roku Katarzyna Mandat.

- Chciała się sprawdzić - dodaje prof. Adamek. - I pokazała, co potrafi.

Katarzyna zajęła II miejsce na 14. Concorso Internazionale di Esecuzione” Don Vincenzo Vitti i nagrodę specjalną na VIII Concorso Musicale Citta di Filadelfia podczas Filadelfia Festival 2016.

19-latka jest uczennicą pabianickiej szkoły muzycznej w klasie fortepianu (klasy dyplomowej) i jednocześnie studiuje na pierwszym roku edukacji muzycznej w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Co daje oprócz nagród rzeczowych udział w konkursach?

- Pewność siebie i satysfakcję z ciężkiej pracy – wyjaśnia prof. Adamek. - Występy i obycie na scenie pomagają też w przyszłej karierze, o ile chce się iść w tym kierunku.

Małgorzata Adamek w tym roku szkolnym prowadziła 11 solistów i jeden duet.

- Są bardziej lub mniej uzdolnieni, nie wszyscy występują na konkursach i zdobywają nagrody – mówi pani Małgorzata. - Wszyscy grają na popisach i egzaminach. Niektórzy nie idą dalej tą drogą. Ale umiejętność zostaje na całe życie.