Od 15 lat w parku Wolności ścigają się we wrześniu uczniowie z całego powiatu. W tym roku najmłodsi uczestnicy oraz wszystkie zawodniczki pobiegły na dystansie 800 m. Starsi chłopcy do pokonania mieli dwa razy dłuższą trasę. Kto był najszybszy?

W biegu wystartowało 77 dziewczynek ze szkół podstawowych. Najlepsza była Maria Patora z SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim. Tuż za nią uplasowały się Julia Różańska z SP nr 9 i Ewa Pydyszewska z SP nr 5 w Konstantynowie. W najszybszej dziesiątce znalazły się też: Laura Ludwiczak z SP nr 14, Klaudia Krysiak z SP nr 5, Wiktoria Rymarz z SP w Mogilnie, Karolina Owczarz z SP w Dobroniu, Patrycja Helbik z SP 3, Ola Mikołajczyk z SP nr 3 i Tatiana Dąbrowska z SP nr 2 w Konstantynowie Łódzkim.

Najmłodszych chłopców pobiegło 65. Na podium stanęli: Cyprian Cybulski z SP nr 2 w Konstantynowie (1. miejsce), Dawid Prochuń z SP nr 5 (2. miejsce) i Jakub Nowogrodzki z SP nr 13 (3. miejsce). Dalej najszybsi byli: Piotr Pęczek z SP nr 3, Gracjan Knop z SP nr 5, Krystian Bartczak z SP w Mogilnie, Mikołaj Konicki z SP nr 14, Łukasz Wardęcki z SP w Piątkowisku, Jakub Lesman z SP nr 14 i Marcel Błoch z SP w Mogilnie.

Po zsumowaniu punktów spośród 14 podstawówek z powiatu, najlepsze okazały się: 1. miejsce SP 5 w Konstantynowie, 2. miejsce SP nr 3, 3. miejsce SP w Dobroniu – dziewczyny, oraz: SP w Mogilnie (1. m), SP nr 5 (2. m) i SP nr 14 (3. m) -  chłopcy.

Powiatowe gimnazja również wystawiły silne ekipy. Pobiegło 55 zawodników i 54 zawodniczki. Wśród płci pięknej najszybsza była Karolina Karpińska z Gim. w Piątkowisku. Srebro przypadło Natalii Madaj z Gim. nr 3, a brąz – Alicji Kamieniak, również z „trójki”. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęły: Natalia Stefanek z Gim. nr 1, Kamila Ditrich z Gim. w Piątkowisku, Weronika Walas z Gim. nr 2, Karolina Kłys z Gim. w Dobroniu, Magda Grzelak z Gim. w Piątkowisku, Wiktoria Jurek z Gim. nr 3 i Weronika Lesiak z Gim. św. Wincentego a Paulo.

 Jakub Czyżewski z Gim. nr 1 w Konstantynowie (1. miejsce), Dawid Kacprzyk z Gim. w Piątkowisku (2. miejsce), Konrad Płóciennik z Gim. nr 1 (3. miejsce), Dominik Śliwiński z Gim. w Piątkowisku, Szymon Magnucki z Gim. w Dobroniu, Jan Wypych z Gim. nr 1, Juliusz Lesman z Gim. a Paulo, Michał Orłowski z Gim. nr 1, Piotr Jaksa z Gim. nr 2 i Dominik Ditrich z Gim. w Piątkowisku – to najszybsi gimnazjaliści Biegu Wrześniowego.

 Drużynowo trzy najlepsze gimnazja spośród siedmiu startujących to: Gim. w Piątkowsku, Gim. nr 3 i Gim. Dobroniu – dziewczyny, oraz: Gim. w Piątkowsku, Gim. nr 1 i Gim. w Lutomiersku – chłopcy.

Wśród biegaczy najmniej zawodników wystawiły szkoły ponadgimnzjalne: pobiegło tylko 30 zawodniczek i 38 zawodników. Michał Mendak z ZS nr 1 zajął 1. miejsce, Damian Kołtunowski z ZS nr 1 – 2. miejsce, Dawid Świątek z ZS nr 1 – 3. miejsce. Dalej kolejno: Piotr Domagała z II LO, Robert Hanc z ZS nr 1, Jakub Dobroszek z I LO, Mateusz Miller z II LO, Adrian Jóźwiak z ZS nr 2, Adam Jach z ZS nr 2 i Michał Tworek z ZS nr 2.

Drużynowo spośród 6 szkół ponadgimnazjalnych pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji chłopców zajęły: ZS nr 1, ZS nr 2 i II LO.