I tak, najmłodsi pokonali 600 metrów, a najstarsi – 1.600 metrów. Trasa biegu prowadziła wyasfaltowanymi ścieżkami w parku Wolności.

Wyniki w poszczególnych kategoriach

Rocznik 2008 i młodsi

Dziewczyny (10 pierwszych najlepszych pabianiczanek)

1. Vanessa Osińska SP 13, 5. Martyna Stępińska SP 16, 7. Liwia Kozuń SP 14, 8. Nina Andrzejczak SP 16, 10. Patrycja Jacoń SP 3, 11. Julia Bielik SP 9, 14. Nikola Okruszek SP 16, 16. Alicja Ciemnoczołowska SP 5, 19. Weronika Baranowska SP 13, 20. Lena Chojnowska SP 13.

Klasyfikacja drużynowa (trzy pierwsze miejsca)

1. SP 5 w Konstantynowie Łódzkim, 2. SP 16, 3. SP 3.

 

Chłopcy (10 pierwszych najlepszych pabianiczan)

1. Miłosz Gramsz SP 13, 3. Franciszek Owczasz SP 3, 4. Daniel Kardas SP 1, 6. Dominik Górecki SP 13, 9. Patryk Nowak SP 13, 10. Wiktor Karpiński SP 17, 13. Franciszek Łozicki-Rusek z SP 14, 14. Luka Chanczka SP 13, 15. Bartosz Makowski SP 15, 16. Jan Sukiennik SP 3.

Klasyfikacja drużynowa (trzy pierwsze miejsca)

1. SP 5 w Konstantynowie, 2. SP 13, 3. SP 14.

 

Rocznik 2006-2007

Dziewczyny (10 pierwszych najlepszych pabianiczanek)

2. Kaja Młynarczyk SP 14, 4. Julia Koryzna SP 1, 5. Weronika Barys SP 14, 8. Amelia Łobińska SP 16, 9. Maja Wawrzyniak SP 1, 10. Amelia Papuga SP 3, 11. Wiktoria Rosiak SP 3, 12. Nicola Sobańska SP 5, 15. Wiktoria Gacka SP 5, 17. Kamila Szczepanik SP 3.

Klasyfikacja drużynowa (trzy pierwsze miejsca)

1. SP 3, 2. SP w Konstantynowie, 3. SP 14.

 

Chłopcy (10 pierwszych najlepszych pabianiczan)

5. Jakub Jachowicz SP 3, 6. Mateusz Ciesielski SP 5, 8. Oliwier Michułka SP 1, 9. Mateusz Leśniewski SP 14, 12. Maciej Sztranek SP 3, 13. Miłosz Mielczarek SP 13, 14. Hubert Jarmakowski SP 1, 15. Jakub Olejniczak SP 1, 18. Jakub Sobała SP 17, 19. Tymon Malinowski SP 13.

Klasyfikacja drużynowa (trzy pierwsze miejsca)

1. SP 1, 2. SP 3, 3. SP 5 w Konstantynowie Łódzkim.

 

Rocznik 2003-2005

Dziewczyny (10 pierwszych najlepszych pabianiczanek)

7. Kornelia Łabieniec SP 14, 8. Wiktoria Jarmakowska a Paulo, 11. Wiktoria Kubik a Paulo, 14. Martyna Rzepecka SP 2, 18. Hanna Berner SP 14, 21. Weronika Statkiewicz SP 1, 23. Sandra Jarmakowska SP 14, 24. Julia Sysio SP 16, 28. Justyna Filipowska SP 2, 31. Natalia Okruszek SP 3.

Klasyfikacja drużynowa (trzy najlepsze szkoły)

1. SP 5 w Konstantynowie, 2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dłutowie, 3. SP w Ksawerowie. 

 

Chłopcy (10 pierwszych najlepszych pabianiczan)

1. Konrad Brocki SP 17, 4. Karan Deep Singh SP 17, 7. Sławomir Makowski SP 1, 8. Kamil Szumski SP 14, 13. Sharan Deep Singh SP 17, 14. Kacper Wasilewski SP 5, 17. Dawid Górecki SP 16, 18. Krzysztof Radek a Paulo, 19. Amadeusz Podgrodzki SP 16, 20. Dawid Marcinkowski SP 1.

Klasyfikacja drużynowa (trzy najlepsze szkoły)

1. SP 17, 2. SP w Lutomiersku, 3. SP w Dobroniu.

 

Szkoły średnie

Dziewczyny

1. Weronika Dolewa I LO, 2. Ewelina Koziara ZS nr 2, 3. Martyna Dolewa I LO, 4. Oliwia Karolka ZS nr 3, 5. Aleksandra Suszwedyk ZS nr 3, 6. Natalia Madaj ZS nr 2, 7. Natalia Łacwik ZS nr 3, 8. Ludmiła Smułka ZS nr 2, 9. Wiktoria Nowak II LO, 10. Klaudia Beze II LO.

Klasyfikacja drużynowa (trzy pierwsze miejsca)

1. ZS nr 2, 2. I LO, 3. ZS nr 3.

 

Chłopcy

1. Adrian Figura ZS nr 1, 2. Kacper Karpińki ZS nr 2, 3. Adrian Potrzebowski ZS nr 2, 4. Dominik Śliwiński II LO, 5. Kacper Bartosik ZS nr 1, 6. Krzysztof Sobieraj ZS nr 1, 7. Kacper Fajfrowski ZS nr 3, 8. Łukasz Mierzyński ZS nr 1, 9. Mikołaj Konicki ZS nr 2, 10. Patryk Janczyk ZS nr 2.

Klasyfikacja drużynowa (trzy pierwsze miejsca)

1. ZS nr 2, 2. ZS nr 1, 3. II LO.

 

Organizatorami XIX Wrześniowego Biegu Przełajowego byli Młodzieżowy Dom Kultury i Starostwo Powiatowe.