Jakie wyjazdy mają do wyboru? 14 lipca wszyscy chętni wyruszą do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. 15 lipca pojadą do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, 16 lipca do lasu Łagiewnickiego i ZOO w Łodzi, 22 lipca - Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, 29 lipca - Przedborskiego Parku Krajobrazowego, 4 sierpnia - Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, 5 sierpnia - Sieradzkiego Parku Krajobrazowego, 6 sierpnia - lasu Łagiewnickiego i ZOO w Łodzi, a 12 sierpnia - Ogrodu Botanicznego i Palmiarni w Łodzi. 19 sierpnia dzieci mogą się wybrać do Łodzi na warsztaty „Czerpanego papieru”, a 26 sierpnia na warsztaty „Woda w rzece Dobrzynce”. 

Zaplanowano też trzydniową (8 – 10 lipca) wycieczkę do Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. W programie: spływ kajakowy Pilicą pod opieką instruktorów, zwiedzanie trasy turystycznej „Bunkier w Konewce” oraz zwiedzanie rezerwatów przyrody, m.in. „Niebieskie Źródła”. Ta wycieczka jest już odpłatna i kosztuje 190 zł. Koszt obejmuje: noclegi, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, spływ kajakowy i zwiedzanie.

Szczegółowe informacje o wycieczkach oraz zapisy w sekretariacie organizatora – Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Kościuszki 14) od poniedziałku do piątku (w czerwcu w godz. 10.00-18.00, w lipcu i sierpniu w godz. 9.00-15.00), tel. (42) 225-46-90.