W sobotę w godz. 9.00 -17.00 na stadionie PTC przy ul. Sempołowskiej odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej dla dzieci z rocznika 1999 i młodszych z okazji 100-lecia sekcji piłki nożnej Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów.
W turnieju udział wzięło 10 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. W grupie A zagrały: Zryw Dąbie, ŁKS Łódź, Boruta Zgierz, Sokół Aleksandrów Łódzki oraz gospodarze - PTC Pabianice. W grupie B zmierzyły się: pabianicki Włókniarz, Pogoń-Ekolog Zduńska Wola, Start Łódź, GKS Bełchatów oraz UKS SMS Łódź.
Drużyny rozgrywały swoje mecze na głównej płycie stadionu wszerz boiska (równocześnie toczyły się dwa mecze), dwa razy po 10 minut w liczbie siedmiu zawodników z pola + bramkarz.
Po rozgrywkach grupowych, w których zespoły grały systemem każdy z każdym, do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z obu grup. Natomiast drużyny z miejsc trzecich zagrały o miejsce 5., z czwartych - o 7., a z piątych - o 9. miejsce w turnieju.
Klasyfikacja w grupie A wyglądała następująco: 1. ŁKS, 2. Boruta, 3. PTC, 4. Sokół, 5. Zryw; w grupie B zaś: 1. SMS, 2. Pogoń, 3. Start, 4. GKS, 5. Włókniarz.
Do półfinału awansowały: ŁKS, SMS, Boruta oraz Pogoń-Ekolog.
W meczu o 9. miejsce Włókniarz wygrał ze Zrywem Dąbie, siódme miejsce zajęli młodzi piłkarze Sokoła, a gospodarze prowadzeni przez trenera Zielińskiego nie zdołali wywalczyć piątego miejsca, ulegając Startowi Łódź aż 0:8.
W meczach półfinałowych piłkarze SMS pewnie rozprawili się z zawodnikami Boruty, piłkarze ŁKS-u zaś minimalnie 1:0 pokonali Pogoń-Ekolog.
W finale naprzeciw siebie stanęły dwie łódzkie drużyny i po wyrównanym meczu górą okazali się młodzi zawodnicy ŁKS-u, którzy wygrali 2:0. Trzecie miejsce zajęli piłkarze ze Zduńskiej Woli, którzy pokonali Borutę.
Warto podkreślić, iż zwycięzcy – piłkarze ŁKS, wygrali wszystkie swoje mecze w tym turnieju.
Po meczu finałowym nastąpiło honorowe wręczenie nagród zespołowych i indywidualnych, w którym uczestniczyli: kierownik sekcji piłki nożnej PTC – Dariusz Kopa, starosta Krzysztof Habura oraz wiceprezydent Małgorzata Biegało, a także przedstawiciel sponsora technicznego zawodów – firmy Zina.
Jak podkreślił Krzysztof Habura - w turnieju tym nie było przegranych i wygranych, każda drużyna otrzymała nagrody rzeczowe i puchar, a zawodnicy pierwszych trzech drużyn dodatkowo udekorowani zostali medalami.
W trakcie wręczania nagród padło też zobowiązanie, iż podobny turniej zostanie zorganizowany ponownie za rok. Miejmy nadzieję, że słowo zostanie dotrzymane i za rok stadion PTC ponownie zapełni się dopingującymi swoje pociechy rodzicami.

Klasyfikacja końcowa:
1. ŁKS Łódź
2. UKS SMS Łódź
3. Pogoń-Ekolog Zduńska Wola
4. Boruta Zgierz
5. Start Łódź
6. PTC Pabianice
7. Sokół Aleksandrów Łódzki
8. GKS Bełchatów
9. Włókniarz Pabianice
10. Zryw Dąbie

 

Mateusz Kozłowski