Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło: #zostanwdomu. Propozycji na kreatywne spędzenie czasu z dzieciakami jest mnóstwo.

Ministerstwo Rodziny opublikowało „Ważne porady dla rodziców”. Brzmią one: „Jeśli rodzic pracuje zdalnie i część czasu musi spędzić przy komputerze lub telefonie, istotne jest dokładne wyjaśnienie, co to znaczy pracować z domu, dlaczego ważne jest, by nie przeszkadzać, gdy mama lub tata siada przy biurku. Można zaproponować dziecku ciche zabawy: klocki, farby, puzzle, układanki, książeczki z naklejkami, masy plastyczne”. Pośmialiście się? No to zacznijmy od propozycji dla najmłodszych.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież, a także całe rodziny do wzięcia udziału w konkursie „Z kulturą bez nudy”. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Codziennie odbywają się też internetowe warsztaty dla dzieci. By wziąć w nich udział, należy kliknąć w link udostępniony na stronie internetowej MOK-u w zakładce Amazon Webinaria. Każdego dnia odbywają się inne zajęcia, w różnych porach i o innej tematyce - część dotyczy kreatywnych zabaw, inne lektur szkolnych. Każdy może tutaj znaleźć coś dla siebie. Nie trzeba włączać mikrofonu ani kamery.

Ważne jest, by w tym czasie dbać o kontakty z rówieśnikami, oczywiście online. Wiele klas z pabianickich szkół spotyka się na telekonferencjach, na których dzieci opowiadają o tym, co robią w domu i czego się danego dnia uczyły. Przygotowywane są też spotkania tematyczne, np. moja ulubiona zabawka, sport, itp.