To odpowiednio dobrany repertuar oraz warunki projekcji sprzyjające bezstresowemu, pierwszemu wyjściu do kina, a w następstwie chęci powrotu przed wielki ekran. Program uwzględnia również specyficzne trudności osób z nadwrażliwością na bodźce. Na czym polega?

- Podczas seansów zapewniamy półmrok na sali, brak reklam czy zwiastunów filmowych, przyciszony dźwięk, bajki o nieco krótszym czasie trwania, możliwość przemieszczania się po widowni – wyjaśnia Jacek Chmielewski, współwłaściciel kina Tomi. - Nie wymagamy zachowania ciszy, można komentować, śpiewać piosenki, tańczyć czy otwarcie wyrażać emocje. Naszym młodym gościom gwarantujemy upominki oraz odznakę "Młodego Kinomana".

W tym roku projekt obchodzi 7. urodziny. Przed kinowy ekran przyciągnął już przeszło 7.000 widzów

W najbliższy weekend kino Tomi zaprasza na premierowe pokazy bajki pt. "Miś Bamse na wulkanie". Film zostanie wyświetlony w ramach projektu "Seanse przyjazne sensorycznie".

Bamse i jego przyjaciele dowiadują się, że ich przyjaciel biolog zniknął podczas wyprawy badawczej. To staje się początkiem misji ratunkowej, która prowadzi bohaterów filmu przez szereg niebezpieczeństw. Po drodze napotkają stado głodnych wilków, samolubnych złoczyńców i groźne erupcje wulkanów.
Czas trwania: 70min.

Bilety: https://kinotomi.pl/repertuar?movie=1060