Dzień Słonia przypada na 12 sierpnia. Ustanowiono go w 2012 roku, żeby zwrócić uwagę na tempo wymierania tych zwierząt. W Orientarium Zoo Łódź mieszkają obecnie dwa słonie indyjskie – Alexander i Taru. Niebawem dołączy do nich kolejny samiec, Kyan. Z okazji ich święta na terenie ogrodu, w dniach 12-13 sierpnia, na zwiedzających czekać będzie sporo atrakcji.

Orientarium Łódź

Rodzinne warsztaty edukacyjne

Uczestników warsztatów, zarówno w piątek jak i sobotę, zaprosimy do miejsc niedostępnych na co dzień dla zwiedzających, czyli na zaplecze słoni indyjskich. Zobaczymy, jak wygląda kuchnia, w której przygotowuje się posiłki dla podopiecznych zoo. Dowiemy się, ile kilogramów karmy zjada słoń czy ile litrów wody mieści się w jego trąbie. Wraz z opiekunem odwiedzimy sypialnię, w której nocuje Alexander oraz dowiemy się czym jest trening medyczny. Sprawdzimy również, jak gruba jest skóra słonia oraz ile waży jego ząb trzonowy.

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi powyżej 7 roku życia oraz osób indywidualnych. Dzieciom do lat 18 musi towarzyszyć osoba pełnoletnia (udział płatny). Warsztaty trwają godzinę i odbywają się w 3 turach: 13:00, 14:30, 16:00. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie orientarium.lodz.pl.

Orientarium Łódź

Słoniowa Olimpiada i lodowy tort

Jak szybko potrafią biegać słonie? Wszystkich, którzy w piątek odwiedzą Orientarium Zoo Łódź zachęcamy do udziału w nietypowym wyścigu – w przebraniu słonia. Wyścig startuje o godzinie 12:00 przy głównym wejściu do Orientarium. Pięć pierwszych osób, które przekroczą metę, otrzyma voucher do Orientarium Zoo Łódź.

Z kolei w sobotę, 13 sierpnia, z okazji swojego święta Alexander i Taru dostaną specjalny tort lodowy od swoich opiekunów. Pierwszy pokaz z tortem lodowym odbędzie się podczas kąpieli pokazowej, o godzinie 11:00. Drugi tort lodowy słonie dostaną o godzinie 12:30, na wybiegu zewnętrznym. Co istotne, zarówno w piątek i sobotę pokazowa kąpiel słoni będzie odbywać się dwa razy w ciągu dnia – o godzinie 11:00 oraz 18:00.

Animacje, konkursy i gadżety

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla nich animacjach. W piątek i sobotę, w godzinach 11:00-18:00, animatorki będą malować dzieciom buźki, a także organizować różnego rodzaju zabawy i gry, związane z tematyką zwierzęcą.

Na terenie ogrodu pojawią się również stanowiska sponsorów, którzy opiekują się wybranymi gatunkami zwierząt. Sponsorzy przygotują konkursy oraz gadżety dla zwiedzających. Zapraszamy!