To będzie już 3. edycja tego wydarzenia, zainicjowana przez pracowników Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej.

To oni razem z kinem Tomi (ul. Gdańska 4) i policją zapraszają na filmy poruszające rozmaite problemy społeczne. Wstęp na seanse jest bezpłatny. Uwaga, ze względu na trudną tematykę, akcja skierowana jest wyłącznie do dorosłych.

Filmy będziemy mogli oglądać w wakacyjne wtorki, począwszy od 26 czerwca. Ten pierwszy seans oraz lipcowe zaczynają się o godz. 21.30, a sierpniowe – o 20.30.

Co zobaczymy?

26 czerwca: „Nasza klasa” – estoński dramat z 2007 roku o 16-letnim chłopaku, prześladowanym przez starszych kolegów. Ten drastyczny obraz pokazuje, jak przemoc rodzi przemoc.

3 lipca: „Czeka na nas świat” – polski film z 2006 roku o tragicznym życiu 30-letniego, utrzymywanego przez matkę, bezrobotnego mężczyzny.

10 lipca: „The Doors: historia nieopowiedziana” – amerykański dokument z 2009 roku opowiadający historię grupy Jima Morrisona.

17 lipca: „Dom zły” – dramat w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego z 2009 roku o mrocznej i do bólu przejmującej rzeczywistości lat 80.

24 lipca: „Rozpustnik” z Johnnym Deepem w roli głównej. Ten amerykański dramat historyczny z 2004 roku opowiada historię hrabiego Johna Wilmota, awanturnika, poety i przyjaciela króla Anglii Karola II.

31 lipca: „Bejbi blues” – polski dramat obyczajowy z 2012 roku o 17-letniej matce, którą ta nowa rola przerasta.

7 sierpnia: „Wojna polsko-ruska” – polski dramat z 2009 roku z Borysem Szycem w roli głównej. Obraz powstał na podstawie wybitnej książki Doroty Masłowskiej.

14 sierpnia: amerykański dramat biograficzny z 2013 roku o elektryku, który pracuje nad systemem pomocy w zdobywaniu leków osobom chorym na AIDS.

21 sierpnia: „Eksperyment” – fabuła tego niemieckiego thrillera z 2001 roku oparta jest na autentycznym eksperymencie, który miał pokazać, że w każdym z nas kryje się bestia.

28 sierpnia: „Labirynt fauna” – hiszpański dramat fantastyczny z 2006 roku o okrucieństwach II wojny światowej.