Styczeń to świetny moment, żeby sprawdzić, jakie tytuły podbiły serca czytelników w minionym roku, a także, w myśl postanowień noworocznych – zadbać o samorozwój i wyciszyć się. Zobacz, jakie nowości czytelnicze przygotował dla Ciebie Gandalf.com.pl. Może to właśnie dzięki nim ten rok rozpocznie się naprawdę wyjątkowo?

Też tak mam

Magdalena Kostyszyn w swojej książce podjęła wyjątkowo trudny, ale też niezwykle ważny temat – sytuację polskich kobiet. Jakie problemy każdego dnia spotykają Polki? Brak równouprawnienia i to nie tylko w pracy, depresja, samotność, przemoc w domu i poza nim i wiele innych. Zebrane mini reportaże pomogą otworzyć oczy tysięcy kobiet i może sprawią, że zawalczą o siebie i swoje szczęście. Ty też tak masz?


Dziewięć losów

Utracona miłość zawsze do nas wróci. Tak samo, jak Mary Margaret, bohaterka powieści Dziewięć losów od Danielle Steel. Przed laty, za namową matki, kobieta zrezygnowała z uczucia do śmiałego i szalonego mężczyzny i ułożyła sobie życie u boku statecznego i spokojnego. I choć odnalazła szczęście, nie trwało ono długo, a w wyniku wypadków, napotkała wybranka sprzed lat… Czy tym razem kobieta pokieruje się sercem, aniżeli rozumem?Nigdy

Czy świat ma szansę, żeby stać się bezpiecznym i spokojnym miejscem? Mniejsze i większe konflikty zbrojne, głód, samotność. Nad wszystkim nie uda się zapanować, ale bohaterowie książki Ken Follet, czyli amerykańska prezydent, szef chińskiego wywiadu, agenci CIA i młoda matka z Afryki, wierzą, że ich działania zmienią świat na lepsze, nawet jeśli tylko na chwilę. Sprawdź, czy ich działania się opłacą i czy tym razem dobro zwycięży.

Pestki

Uwikłanie w powinność, zastanawianie się, co wypada zrobić, powiedzieć. Wydaje się, że to normalne, przecież inni chcą nam tylko doradzić... Bohaterka książki Anny Ciarkowskiej przez lata żyła życiem innych, to wszyscy dookoła mówili jej, jak ma się zachowywać, wyglądać, odzywać. Kobieta z czasem zupełnie zatraciła siebie i w przełomowym momencie, uznała, że nadszedł czas na wyjście ze wszelkich konwenansów i życie po swojemu. Ale czy to jest w ogóle możliwe?

Energioobieg

Ludzie zatracili świadomość tego, jak ogromną moc mają słowa, gesty i emocje. Jak wyglądałby świat, gdyby na nowo potrafili wyrazić swoje uczucia i myśli? O tym nie zdołają przekonać się już bohaterowie książki Energioobieg, autorstwa Dariusza Konona – Olivier, Oskar, Patrycja i Wiktora. Ich świat stanął do góry nogami, a kolejne wydarzenia tylko pogłębiają chaos. Czy z boską pomocą, uda im się uratować świat od zagłady?

 

Po więcej inspirujących i skłaniających do przemyśleń książek zajrzyj na Gandalf.com.pl. Może to właśnie z nimi uda Ci się wypełnić wszystkie postanowienia noworoczne? A jeśli chcesz zaszaleć na poświątecznych wyprzedażach, zajrzyj do naszego książkowego outletu