Będzie tanecznie, melodyjnie, prawdziwie wakacyjnie.

Całość poprowadzi Rafał Adamczak, prezenter doskonale znany słuchaczom Radia ESKA, który pojawi się na scenie już o 18.30. O 19.00 rozpocznie się koncert pierwszego z zespołów.

Grupa LOKA to przebojowe odkrycie ubiegłego roku. Szybko wypracowała sobie rozpoznawalność, łącząc taneczne rytmy z przebojowymi melodiami. Trójkę muzyków z Wrocławia, Iławy i Ostródy, połączył ze sobą... internet i to on przyniósł im początkową popularność. Teledysk do pierwszego singla grupy został obejrzany w sieci blisko 5 milionów razy. Nie trzeba było długo czekać, by pierwszy przebój - utwór „Prawdziwe powietrze” stał się hitem i podbił listy przebojów. Lekki, melodyjny rock, chwytliwe teksty to gwarancja dobrej zabawy i wakacyjnego nastroju, w który LOKA wprowadzi uczestników niedzielnego koncertu.

O 20.00 na scenę wejdzie grupa Afromental. Zespół to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych młodych mężczyzn. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać, ale prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Muzyka, którą tworzą, to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu - mieszanka rocka, soulu, R&B, hip-hopu oraz popu. Scena to ich żywioł: dynamiczni, otwarci, szybko nawiązują kontakt z publicznością, o czym przekonał się każdy, kto choć raz był na koncercie grupy. Dostrzegli to również producenci talent show – dzięki czemu oglądaliśmy np. Tomsona i Barona w roli jurorów poszukujących muzycznych talentów.

Na godzinę 21.00 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru. Agnieszka Chylińska, przez wiele lat członkini rockowego zespołu O.N.A., później wokalistka formacji Chylińska, od czterech lat występuje solowo. Wtedy to ukazał się jej debiutancki album zatytułowany „Modern Rocking”, stylistycznie nawiązujący do nurtu dance i pop. Ostatnimi laty artystka skoncentrowała się na życiu prywatnym i na swoich najważniejszych produkcjach - jak często w wywiadach nazywa swoje dzieci. Jej wyczekiwany przez fanów powrót na scenę owocuje jeszcze większą dojrzałością i energią sceniczną. W niedzielę Agnieszka Chylińska porwie do zabawy łódzką publiczność swoimi największymi hitami i coverami - niespodziankami.

Łódź to kolejny przystanek na ogólnopolskiej trasie letnich koncertów plenerowych „Letnia Scena ESKI”. Planowane są jeszcze kolejne koncerty w Szczecinku i Częstochowie.