Biliński porusza się między rockiem, country, popem i muzyką alternatywną. Muzycznym podróżom Andy'ego towarzyszą szczere, introspektywne i nieco ironiczne teksty, a podczas występu ujawnia się jego młodzieńcza żywiołowość.

Koncert stanowi etap europejskiego tournee artysty i odbędzie się w czwartek, 3 października o godz. 18.30 w Muzeum Miasta Pabianic (Stary Rynek 1).
Wstęp wolny.

Andy Bilinski jest piosenkarzem- tekściarzem pochodzącym z Wilmington w Północnej Karolinie (USA). Po mocnym zakorzenieniu się w indie-punkowej nowojorskiej scenie lat dziewięćdziesiątych, gdy członkowie jego zespołu wybrali inne drogi, Andy przeniósł się do Północnej Karoliny i przerzucił na gitarę akustyczną. Uzbrojony w szczere, introspektywne teksty, młodzieńczy entuzjazm i szczyptę ironii wyruszył na podbój Stanów i Europy. Występy, w których zarówno supportował, jak i stanowił gwiazdę wieczoru, pomogły mu zdobyć wielu wiernych fanów. Piosenki Andy'ego odwołują się do marzycielskiego wędrowca drzemiącego wewnątrz każdego z nas, krzesząc iskierkę nadziei pomiędzy wszechogarniającym smutkiem.