Spotkania kolędowe w Miejskim Ośrodku Kultury to już wieloletnia tradycja. W tegorocznym koncercie zatytułowanym „Nocą gwiazda zajaśniała” wystąpiło 5 chórów. Był to chór „Maksymilian” z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego, który powstał we wrześniu 1981 roku z inicjatywy ks. proboszcza Ryszarda Olszewskiego i organisty Jerzego Andrycha. Od 9 lat organistą w parafii i dyrygentem chóru jest Grzegorz Lorek, a prezesem - Dorota Wilczek.

Kolejny chór to „Gloria Trinitatis” z parafii Trójcy Przenajświętszej. Powstał 5 stycznia 2007 roku, kiedy to z inicjatywy i na zaproszenie proboszcza ks. kanonika Jerzego Rzepkowskiego odpowiedziała grupa parafian i przyjaciół tego kościoła. Prezesem chóru jest Ewa Stolarczyk, a dyryguje nim Mirosław Piotrowski, który jest opiekunem i kierownikiem artystycznym drugiego chóru, który również wystąpił podczas sobotniego koncertu. Mowa o zespole „Akord”, który zrzesza członków z różnych zespołów senioralnych działających w sekcji muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Świąteczne pieśni bożonarodzeniowe zaprezentowały jeszcze 2 chóry spoza Pabianic. Było to Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia”, które powstało w 1886 roku z inicjatywy ks. Walentego Mruka, dziedzica Zygmunta Kellera oraz braci Antoniego i Wojciecha Kabzów. Chór działa przy parafii św. Wojciecha w Dobroniu pod opieką ks. Sławomira Klicha, proboszcza parafii, ale również przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Dobroniu. Aktualnie zrzesza 30 osób. Dyrygentem chóru jest Piotr Koper.

Zdecydowanie młodszym stażem jest chór „Gloria”, bo powstał w grudniu 2008 roku przy parafii Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej. Śpiewa w nim 18 osób. Jego dyrygentem jest Sławomir Skorek, a prezesem - Halina Krawiec. 

Nowością tegorocznej edycji koncertu była nauka nowopowstałej pastorałki pt. „Nadzieja w narodzinach”. Autorem słów jest Ryszard Wasilewski, a muzykę skomponował Mirosław Piotrowski.