Okazją ku temu był wyjątkowy koncert „Uśmiech i kwiaty dla mamy i taty” dedykowany, jak sama nazwa wskazuje, rodzicom z okazji nadchodzącego Dnia Matki (26 maja) i Ojca (23 czerwca).

Swój talent zaprezentowali uczestnicy sekcji tanecznych prowadzonych przez Joannę Urbaniak-Woźniak. W układach choreograficznych tworzonych od września ubiegłego roku wystąpiły takie zespoły, jak: „Piccolo”, „Mix of Flava, „Why not” oraz męska grupa „Shadow Squad” z gościem specjalnym – Sylwią Kucharską, instruktorką ze Szkoły Tańca Riviera w Łodzi. Wachlarz stylów tanecznych był bardzo zróżnicowany: od klasyki, poprzez hip-hop, jamp, modern jazz, po house - gatunek elektronicznej muzyki tanecznej mający swe początki w muzyce disco lat 70.

Piosenki o tematyce wiosennej oraz związane z Dniem Matki i Ojca zaśpiewały dzieci na co dzień uczestniczące w zajęciach wokalnych prowadzonych przez instruktorkę Anitę Ceglarek. Przed najbliższymi wystąpiła grupa młodsza, tzw. Śpiewające maluchy oraz starszaki, czyli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Swój talent miał też okazję zaprezentować utworzony we wrześniu ubiegłego roku chór dziecięcy.

Całość koncertu urozmaicił spektakl zatytułowany „Czerwony kapturek szuka księcia”, w którym wystąpili  młodzi aktorzy z działającego w MOK-u koła teatralnego „Dialog”, którego opiekunem jest Marek Binkowski.