W kościele św. Mateusza zagra na saksofonie Grzech Piotrowski z jednym z najlepszych w Polsce kwartetów Atom String Quartet. W ramach 15. edycji wędrownego festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”, 5 lipca w naszym mieście mamy jeden z koncertów. W kościele św. Mateusza (Stary Rynek 22) zagra Grzech akustycznie. Start godz. 19.00.
Wykonawcy: Grzech Piotrowski – saksofony, i Atom String Quartet w składzie: Dawid Lubowicz - skrzypce, Mateusz Smoczyński - skrzypce, Michał Zaborski - altówka, Krzysztof Lenczewski – wiolonczela.
W programie: autorskie kompozycje wykonawców, m.in. „Warmiak”, "Lucciole in Vinci”, „Emoq”, „Zakopane” „Too late”, „Winter Song”, „Ballada o śmierci Janosika”.
- To powrót Kolorów Polski do Pabianic – mówi wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz. - Mam nadzieję, że już na zawsze będą z nami.
Grzech Piotrowski - saksofonista, producent muzyczny, aranżer, wydawca (Alchemik Records). Zdobywca wielu prestiżowych nagród (m.in. Grand Prix Hoilaart Jazz Festival 1998, Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do sztuki „Saksofon basowy” Skvoreckiego). Artysta balansujący na krawędzi jazzu, folkloru, muzyki filmowej oraz new-impresjonizmu - jak mówi o swojej muzyce. Jego otwarta sceniczna osobowość sprawia, że koncerty przyciągają ludzi, a muzyka trafia bezpośrednio do ich wnętrza.