Polecimy „Na skrzydłach miłości” - taki jest tytuł koncertu inaugurującego rok akademicki na Uniwersytecie III Wieku. Zaplanowano go w poniedziałek, 7 października o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego (ul. 20 Stycznia 77). Wstęp na koncert jest wolny, a wystąpią dla nas: Magdalena Hudzieczek-Cieślar (sopran), Agata Piotrowska-Bartoszek (obój) i Tomasz Bartoszek (fortepian).

Kim są wykonawcy? Magdalena Hudzieczek-Cieślar to absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu solowego. Także absolwentka innych podyplomowych studiów oraz licznych kursów i warsztatów muzycznych w kraju i za granicą. Koncertująca śpiewaczka (sopran), wykładowca akademicki,  nauczycielka, dziennikarka, jurorka, dyrygentka chóralna, animatorka kultury i propagatorka kultury muzycznej. Za swoją działalność wielokrotnie nagrodzona.

Agata Piotrowska-Bartoszek ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi, w klasie oboju oraz Akademię Muzyczną w Krakowie. Koncertująca w kraju i za granicą oboistka. Nagrodzona za popularyzowanie kultury muzycznej. Jako adiunkt prowadzi klasę oboju w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Tomasz Bartoszek ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi, w klasie fortepianu oraz kameralistykę w Hochschule für Musik und Theater w Hannowerze. Koncertujący w kraju i za granicą pianista. Jako doktor habilitowany prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Łodzi.