Tego dnia kursować będzie darmowy autobus Świętego Mikołaja, który dowiezie pabianiczan na imprezę.

II Pabianicką Paradę Świąteczną organizuje spółka JUMI i Urząd Miejski. O godzinie 14.45 uczestnicy – najlepiej w świątecznych przebraniach - spotkają się przed Urzędem Miejskim.

Uwaga kierowcy, mogą być utrudnienia w ruchu: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/beda-utrudnienia-w-ruchu-1.html

Tegoroczne rozpoczęcie parady poprzedzi włączenie nowych ozdób świątecznych na Zamkowej. O godz. 15.25 parada wyruszy w kierunku Starego Rynku. Na jarmarku można będzie kupić prezent pod choinkę, ozdoby świąteczne, a także zjeść coś smacznego przy jednym z wielu stoisk gastronomicznych. Harcerze z Hufca ZHP Pabianice rozpalą ognisko, przy którym uczestnicy jarmarku ogrzeją się i usmażą kiełbaskę. Albo spróbują chleba ze smalcem, którym częstować będzie prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Przez cały jarmark na platformie Jumi Święty Mikołaj będzie rozdawał dzieciom prezenty i pozował do zdjęć. Dla najmłodszych przygotowano wenecką karuzelę. Nie zabraknie konkursów z nagrodami - można wygrać na przykład choinkę.

Występy na scenie zaczną się o godz. 16.00 od świątecznej zumby, którą poprowadzi Szkoła Tańca ES-KADRA. O godz. 19.00 koncert świątecznych piosenek i kolęd da zespół Bayer Full. Specjalny repertuar szykują MODERN DUO (gitara i skrzypce), Warsztat Terapii Zajęciowej, artyści z Przedszkola Miejskiego nr 4, Gimnazjum Nr 1, Miejskiego Ośrodek Kultury, Violinki oraz Zespół Pieśni i Tańca „Bychlewianka”.

- Zapraszam na paradę i jarmark świąteczny. Spędźmy ten dzień wszyscy razem w sposób wyjątkowy, ciesząc się magią nadchodzących świąt – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

6 grudnia dodatkowy, bezpłatny autobus przez miasto (oznaczony „św. Mikołaj”) przywiezie mieszkańców na Jarmark Świąteczny. Będzie odjeżdżał z przystanku na dworcu PKP (o godz. 14.40, 16.00, 17.30, 18.40 i 20.05) i z przystanku przy Waltera-Jankego (o godz. 15.05, 17.05, 18.05, 19.05 i 20.30). Sprawdź rozkład jazdy i którędy pojedzie autobus.