ad

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Pabianicach zaprasza na koncert kwartetu Janusza Konefała „Między jazzem a sambą”.
W skład kwartetu wchodzą: Janusz Konefał – gitara, Tomasz Grabowy – bas, Marek Markowski – piano, i Przemysław Jarosz – perkusja.
Janusz Konefał to muzyk pochodzący z Wrocławia. Od wielu lat działa w różnych formacjach muzycznych, odnosząc sukcesy w Polsce i za granicą. Współpracował ze studiem Polskiego Radia, brał udział w nagraniach muzyki do wielu spektakli teatralnych, akompaniował największym gwiazdom polskiej estrady. Współtworzył zespół „Jazz Duo”, grał w „Standard Trio”, prowadzi swój własny zespół muzyczny pod nazwą „Conevka Band”. Czynnie zajmuje się edukacją muzyczną. Jest autorem czterech podręczników do gry nauki na gitarze.
Tomasz Grabowy - od wieku lat zajmuje czołowe miejsca w ankietach fachowych czasopism muzycznych (m.in. nagroda w kategorii Najlepsza Sekcja Rytmiczna oraz Płyta Roku 2002 – „Go to Chechua Mountain” – „Funky Groove”). Pierwszym znanym zespołem współtworzonym przez muzyka był kwartet "Funky Groove" (od 1994
roku). Z formacją tą brał udział we wszystkich polskich festiwalach jazzowych. Od 1995 roku jest członkiem grupy „Walk Away”. Pod tym szyldem muzyk odbył wiele tras koncertowych z gwiazdami jazzu światowego formatu: Mino Cinelu, Frank Gambale, Erick Mariethal, Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown, Bob Malach. Jako niezależny muzyk współpracował również z: Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Krystyną Prońko, Joe Cockerem. Z tym ostatnim brał udział w dwóch trasach koncertowych na terenie Irlandii.
Marek Markowski - wielokrotnie brał udział w warsztatach jazzowych organizowanych w Chodzieży i Puławach, mając okazję grać z muzykami polskimi i amerykańskimi. Wraz z gitarzystą Markiem Napiórkowskim założył zespół „Hurry up”. Laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. Występował na większości Festiwali Jazzowych w kraju. Współpracował między innymi z saksofonistą Jerzym Główczewskim, Piotrem Baronem, Zbigniewem Lewandowskim, Andrzejem Cudzichem, Markiem Bałatą, formacją „Salted Peanuts”, zespołami „Sami Swoi” i „Gitana”. Nie stronił również od muzyki filmowo-teatralnej, współpracując m.in. z Janem Walczyńskim i Michałem Bajorem oraz aktorami wrocławskimi. Obecnie jest wykładowcą w klasie fortepianu we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Przemysław Jarosz - od 1999 współpracuje z big bandem Aleksandra Mazura. Zdobył dwa Grand Prix Big Band Festiwal w 2002 i w 2003, nagrodę dla najlepszego instrumentalisty (2002) oraz wyróżnienie dla najlepszego instrumentalisty (2003). Wraz z kwintetem O.K.E.J. otrzymał III nagrodę na Jazz Juniors 2002, II nagrodę na "Krokus Jazz Festiwal 2002". Wraz z Acoustic Jazz Quartet - Grand Prix konkursu "Rura Live 2005". Członek kwartetu Apostophe, wykonujący jazzowe aranżacje utworów Wojciecha Kilara.
Koncert odbędzie się 15 marca (niedziela) o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Kościuszki 14. Na jego program złożą się głównie autorskie kompozycje lidera - Janusz Konefała. Wstęp bezpłatny.