W Jazz Bass Cafe przy 3 Maja wakacyjny koncert. Agnes Milewski śpiewa, grając jednocześnie na fortepianie lub gitarze akustycznej. „Pretty Boys and Ugly Girls" - płyta, za którą otrzymała nagrodę Austrian Newcomer Award 2008. Jej głos porównywany jest do Alanis Morissette i Tori Amos.

Jej kompozycje są zaskakujące, niejednorodne, pełne skomplikowanych środków stylistycznych, ale jednocześnie jest to też łatwy w odbiorze alternatywny rock, którego centrum stanowi krystalicznie czysty głos wokalistki.

W listopadzie 2007 roku Agnes Milewski wydała płytę „Pretty Boys and Ugly Girls", za którą otrzymała nagrodę Austrian Newcomer Award 2008. Jej głos porównywany jest do Alanis Morissette i Tori Amos. Kompozycje są zaskakujące, niejednorodne, pełne skomplikowanych środków stylistycznych, ale jednocześnie jest to też łatwy w odbiorze alternatywny rock, którego centrum stanowi krystalicznie czysty głos wokalistki. Agnes Milewski śpiewa, grając jednocześnie na fortepianie lub gitarze akustycznej. W skład jej zespołu wchodzą świetnie wykształceni muzycy klasyczni, co ma niebagatelny wpływ na brzmienie jej utworów i doskonałe aranżacje. W Austrii jest gwiazdą. Koncertuje też w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii.

Muzykę ma w genach po babci i dziadku, którzy za młodu grali na weselach. Dziadek na skrzypcach, a babcia śpiewała i przygrywała na bębnie. To babcia była jej pierwszym fanem, wsłuchiwała cierpliwie pierwszych prób kompozytorskich podczas spacerów po mazurskich łąkach.

Swój pierwszy zespół, grający covery, Agnes Milewski założyła jeszcze w szkole. Potem były kolejne zespoły, jeden składał się z samych dziewczyn. Pierwszą autorską piosenkę „Chasing the wind" umieściła w internecie i tak znalazła najpierw skrzypka i aranżera, a w końcu też producenta.

Na co dzień mówi po niemiecku, teksty piosenek pisze po angielsku, ale z prawdziwym wzruszeniem opowiada, jak bardzo zależy jej na publiczności w Polsce. W domu rodzinnym w Wiedniu zawsze było małe radyjko w kuchni ustawione na długie fale Programu 1 PR – tylko tyle docierało z Polski. Teraz za każdym razem, gdy jest w Polsce Agnes zachwyca się różnorodnością repertuaru polskich stacji radiowych, które biją na głowę radio austriackie.

Ma 26 lat. Studiuje językoznawstwo. Mieszka w domu pod Wiedniem, gdzie w chwili wolnej próbuje uprawiać papryczki chili i pomidory. Jest wegetarianką.

Lubi: Kate Bush, Led Zeppelin, Joni Mitchell, Tori Amos, Ani Difranco, Elliott Smith, Sufjan Stevens, Björk, Radiohead, Jorane, Jethro Tull, Myslovitz...