8 sierpnia, godz. 19.00 Koluszki, amfiteatr w parku miejskim przy Dworcu Głównym (scena plenerowa).
Wykonawcy:
Leszek Kołodziejski – kierownictwo muzyczne, akordeon, Radosław Bolewski – perkusja, Małgorzata Korpysz – skrzypce, Paweł Stępnik – gitara, Mirosław Kłys – saksofon/klarnet, Bartosz Stępień – kontrabas, Adam Kupaj – kierownictwo artystyczne/prowadzenie/śpiew, Karolina Gryszewska, Adam Mortas – śpiew.

 

Wydarzenia towarzyszące:

  • Zwiedzanie dawnego osiedla pracowników PKP (osiedle robotnicze z końca XIX w.) z przewodnikiem, 16.00 (zbiórka przy amfiteatrze w parku miejskim);
  • Wystawa eksponatów związanych z koleją. Emisja spotów i filmów o Koluszkach, Miejski Ośrodek Kultury i Kino Odeon 3D, ul. 3 Maja 2, 16.00–19.00;
  • Zwiedzanie nowego pociągu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na stacji;
  • Wystawa fotografii „Koluszki dawniej i dziś ”, park miejski, od 16.00.

Dzięki specjalnej akcji promocyjnej podróż do Koluszek i z powrotem można odbyć kupując bilet tylko w jedną stronę. Wystarczy z zakupionym biletem na trasie Łódź - Koluszki zgłosić się w godz. 16.00 – 19.30 na stoisko ŁKA, które stanie w parku miejskim, by tam otrzymać pieczątkę, która upoważni do odbycia podróży powrotnej specjalnym pociągiem odjeżdżającym o godz. 21.00 z Koluszek.

Tradycyjnie na stoisku ŁKA będzie wiele atrakcji dla najmłodszych, starszych i najstarszych.

- Tym razem przygotowaliśmy dodatkowo możliwość poznania tajników naszego pociągu FLIRT3, do którego zapraszamy na Dworcu Koluszki w godz. 17.50 – 18.20 – zapraszają współorganizatorzy. 

Kolory Polski to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla melomanów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego. Niemal każdy koncert odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach, tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych, a często – w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie.

Szczegóły http://filharmonia.lodz.pl/pl/kolory-polski#