Okazja była niepowtarzalna: w rzgowskim centrum outletowym otworzyła się nowa aleja sklepów, a w niej aż 30 nowych światowych marek. Wśród nowych najemców są tak rozpoznawalne firmy, jak Nike, Kazar, New Balance, Ochnik, Guess, Tchibo, Próchnik, Pako Lorente, Briju czy Lee Cooper. Jest też nowa lodziarnio-kawiarnia Furore, gdzie można spędzić słodką chwilę w przerwie między zakupami.
 
Atrakcyjne ceny w outletowych sklepach przyciągnęły do Ptak Outlet mieszkańców nie tylko całego województwa, ale również całej Polski. Klienci skorzystali z rabatów m.in. w: Nike, New Balance, Guess, 4F, Adidas, Puma, CCC, Mohito, Reserved, Cropp i House. Kolejną atrakcją dla klientów Ptak Outlet był konkurs z nagrodami. Za każde wydane 50 zł klienci otrzymywali pieczątki, a za 5 pieczątek – prezenty, wśród nich: bony na zakupy, torebki, plecaki, kosmetyki, wyprawki do szkoły, selfie sticki, power banki, gadżety i wiele innych. Za największą ilość pieczątek można było wygrać jedną z nagród głównych: weekend z mercedesem, laptop Asus, rower górski i telefon Samsung Galaxy J5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kolejny weekend, 10-11 września.
 
Wielkie otwarcie 30 nowych sklepów to nie tylko zakupy, rabaty i prezenty. Były z nami też gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W sobotę zakupy umiliły nam koncerty Szymona Chodynieckiego i zespołu Video. O 14.00 na scenie pojawił się pierwszy z muzycznych gości, który zaśpiewał swoje przeboje „Sam na sam”, „Z całych sił” i najnowszy numer z nadchodzącej płyty. Drugi koncert zaczął się po godzinie 16.00 – wtedy dźwiękami gitar przywitał publiczność zespół Video. Na koncert przyjechali fani z całej Polski, a zespół ich nie zawiódł. Były hity „Wszystko jedno”, „Szminki róż”, „Idę na plażę” i „Ktoś nowy”. Tydzień wcześniej Video zostało wybrane przez słuchaczy Radia Eska jako Najlepszy Zespół podczas gali nagród Eska Music Awards 2016. W podziękowaniu dla swoich fanów muzycy zagrali wyjątkowy koncert, a wokalista zeskoczył ze sceny, żeby porozmawiać z publicznością.
 
W niedzielę przyjechała olśniewająca Natalia Szroeder, która poderwała publiczność mocnym głosem i chwytliwymi melodiami. Jej przeboje „Lustra”, „Domek z kart” czy „Jane” śpiewały tłumy fanów przed sceną. Natalia tańczyła na scenie i zaśpiewała nawet dla publiczności covery zagranicznych hitów. O 16.00 przyszedł czas na gwiazdę dnia – zespół Enej. Setki fanów folkowych rytmów bandu bawiło się na koncercie, tańcząc i śpiewając razem z zespołem. Po bisach muzycy zeszli przywitać się z fanami i rozdać autografy.
 
W sobotę spędziliśmy aktywnie czas w towarzystwie Sióstr ADiHD, które poprowadziły trening fit and jump z 50 trampolinami. Znane z 4FUN.TV Ilona i Milena Krawczyńskie rozgrzały uczestniczki i uczestników przy muzycznym akompaniamencie DJ KarpYou. Aż 50 osób wypociło wakacyjne kalorie.