1 maja odbędzie się koncert Krzysztofa Meisingera. Gitarzysta wykona utwory z ostatnio nagranej wraz z Filharmonią Berlińską i Filharmonią Praską płyty.

Krzysztof Meisinger to szczeciński muzyk i solista gitarowy. Laureat przyznanej 18 marca Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za rok 2014. Światowa krytyka porównuje jego talent do Pepe Romero czy Piotra Anderszewskiego. Występuje z takimi gwiazdami, jak: Sumi Jo, Philharmonia Quartet Berlin, Academy of St Martin in the Fields czy Filharmonia Praska. Debiut Meisingera w Filharmonii Berlińskiej w czerwcu 2014 r. zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Jego płyta „Melodia Sentimental", nagrana w słynnym londyńskim Abbey Road Studio, uzyskała entuzjastyczne recenzje w światowej prasie muzycznej. Najnowszy album artysty nosi tytuł „Meisinger" i został nagrany z najwybitniejszymi muzykami klasycznymi naszych czasów.

3 maja zaprezentuje się pianista Piotr Sałajczyk. Zagra utwory Chopina, Szymanowskiego i nigdzie dotąd nie prezentowane Juliusza Zarębskiego.

Sałajczyk to urodzony w 1982 r. muzyk, występujący jako solista i kameralista. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Józefa Stompla, studia uzupełniał w Mozarteum w Salzburgu w klasie fortepianu prof. Pavla Gililova. Obecnie jest asystentem w macierzystej uczelni.

W 2011 roku firma DUX wydała jego debiutancki album, na którym znalazły się ostatnie sonaty L. van Beethovena (op. 111) i F. Schuberta (D 960). Płyta, mająca być w zamyśle swoistym credo artysty, została entuzjastyczne oceniona przez krytyków, otrzymując dwa wyróżnienia.

Więcej na: http://www.salajczyk.com/

Koncerty odbędą się tradycyjnie w Galerii Browarna (ul. Podrzeczna 17) w Łowiczu o godz. 18.00. Wstęp wolny.