III edycja przeglądu odbędzie się w piątek (21 czerwca) o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 14). Gwiazdą wieczoru będzie zespół Cochise w składzie: Paweł Małaszyński (wokal), Wojtek Napora (gitara), Radek Jasiński (bas) i Czarek Mielko (perkusja).

Podczas rockowej uczty zaprezentuje się również sześć zespołów wyłonionych podczas dwóch koncertów eliminacyjnych, które odbyły się w październiku i marcu. O główną nagrodę walczyć będą: Rocket (Warszawa), Jackknife (Stalowa Wola), Fun Fire (Kraków), Boso (Zgierz), Fireball (Pabianice) i Tape Reels (Tarnowskie Góry).

Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Muzyka, jaką gra, to połączenie rocka, metalu i grunge’u. Debiutanckie demo „9″ ukazało się na początku 2005 roku. W tym samym roku zespół wziął udział w przeglądzie kapel rockowych „Rockfest 2005” w Białymstoku, którego został laureatem. Dzięki temu trafił na koncert finałowy w białostockim amfiteatrze, gdzie jako gwiazdy wystąpiły: Hunter, Pidżama Porno i Kult.

W październiku 2008 roku Cochise zagrało na imprezie promującej pismo Malemen. Wkrótce po tym zespół opuścił perkusista Darek Korzeniewski, a jego miejsce zajął Czarek Mielko. Już w nowym składzie Cochise nagrało płytę „Still Alive” (premiera w lutym 2010 roku) oraz cover Danzig’a „Lick the Blood off My Hands”, który ukazał się na składance „Tribute to Danzig – Dark Side of the Blues”. W połowie maja 2012 roku światło dzienne ujrzała druga pełnowymiarowa płyta Cochise „Back to Beginning”, której wydawcą jest Mystic Production. Obecnie zespół przygotowuje płytę w języku angielskim, która zatytułowana będzie "118". Ukaże się jesienią tego roku.