Po raz pierwszy na scenie sali widowiskowej przy ul. Kościuszki 14 wystąpią uczestnicy zespołu wokalno-tanecznego, który w placówce działa od września tego roku. Jego stworzenie to autorski pomysł dwóch instruktorek: Joanny Urbaniak-Woźniak i Anity Ceglarek.

W koncercie wystąpią również „Śpiewające maluchy”, czyli dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczające na zajęcia „Baby Art” oraz te z grupy rytmicznej prowadzonej przez Anitę Ceglarek. Swoje umiejętności wokalne zaprezentuje też prowadzony przez instruktorkę chór dziecięcy, który tworzą uczniowie klas IV, V i VI szkół podstawowych w Woli Zaradzyńskiej i Bychlewie oraz uczestnicy sekcji wokalnej MOK.

W nastrojowych układach tanecznych zaprezentują się uczestniczki sekcji tanecznej prowadzonej przez Joannę Urbaniak-Woźniak. Zaprezentuje się również młodsza grupa teatralna przygotowywana przez Marka Binkowskiego.

Koncert utrzymany na początku w konwencji jesiennej, przeniesie wszystkich później w klimat nadchodzącej zimy i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą utworów o tematyce zimowej oraz magii świątecznych piosenek.

Mikołajkowe muzyczno-taneczne spotkanie zwieńczy wspólne wykonanie wraz z publicznością znanej polskiej kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

Wstęp wolny.