Przed nami trzeci już tydzień koncertów z cyklu Muzyka Świata. Wstęp na nie jest bezpłatny, a rozpoczynają się o godz. 18.00 w kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Zamkowej 8. 

W piątek, 18 października posłuchamy koncertu pt. „Dróżki Moniuszki”. Wystąpią: Bernadetta Grabias (mezzosopran), Mariusz Siudziński (aktor) i Michał Grabias (fortepian).

W sobotę (19 października) czekają nas „Muzyczne pogaduszki u Pana Moniuszki”, czyli historia muzyki polskiej w propozycji Teatru Lalek Marka Żyły. Na fortepianie zagra Michał Mazanek.

Z kolei w niedzielę (20 października) przeniesiemy się w „Etno-jazzowy klimat”. Wystąpi Etnos Ensemble w składzie: Bartosz Pacan (klarnet), Konrad Merta (akordeon), Piotr Gach (wiolonczela) i Łukasz Mazanek (kontrabas).

Wydarzenia towarzyszące koncertom

Do 27 października w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. św. Jana 10) możemy oglądać wystawę fotograficzną Krzysztofa Dumki.

W poniedziałek, 21 października przeniesiemy się do Galerii Ex Libris, gdzie posłuchamy „O czym śpiewa Gruzja”, czyli podróżniczych opowieści Witolda Stawskiego. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.