XXIV Spotkanie z Piosenką Żeglarską odbędzie się 17 lutego 2017 r. w restauracji Jubilatka (ul. Piłsudskiego 12) o godz. 19.00. Konieczna jest rezerwacja miejsc pod nr. tel. 784 133 511. Wejściówki zostaną wymienione na obiad lub lody.

W tym roku na scenie pojawi się znany zespół szantowy „Ryczące Dwudziestki”: Andrzej Grzela „Qńa”, Wojciech Dudziński "Sęp", Andrzej Marciniec "Martinez", Bogdan Kuśka "Bodziec" i Łukasz Drzewiecki "Matrix". Kwintet od 1983 roku koncertuje w Polsce oraz za granicą. Dotychczas spotkał się z uznaniem w takich krajach, jak Norwegia, Niemcy, Holandia, Kanada, Stany Zjednoczone Ameryki i Słowacja. W wykonaniu muzyków usłyszymy m.in. „Jasnowłosą”, „Hiszpańskie dziewczyny” czy „Few days”.

- 40 bezpłatnych wejściówek na koncert przekazaliśmy dla pabianickiej młodzieży z gimnazjów oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 – informują organizatorzy z Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych. - Jak na każde tego typu spotkanie, przygotowujemy teksty wybranych szant, tak by każdy mógł śpiewać. Po koncercie będzie można zakupić płyty zespołu.

Współorganizatorem spotkania jest Starostwo, koncert odbywa się pod patronatem Urzędu Miejskiego, a sponsorem jest firma Jantoń.