Koncert nosił tytuł „Bóg się rodzi, gwiazda wschodzi”.

- Tego typu kolędowanie to już wieloletnia tradycja MOK-u. Kiedyś repertuar przygotowywały zespoły i chóry działające w placówce. Z czasem do udziału w koncercie zaczęliśmy zapraszać chóry spoza ośrodka. Od tego czasu impreza bardzo się rozrosła i teraz występują również zespoły spoza naszego miasta – mówi Mirosław Piotrowski, organizator koncertu kolęd.

Na scenie wystąpiły: Chór „Maksymilian” z parafii św. Maksymiliana Kolbego, Chór „Gloria Trinitatis” z parafii Trójcy Przenajświętszej, Chór „Gloria” z parafii Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej, Chór „Akord” działający pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury, Chór „Camerata” z Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie oraz Stowarzyszenie Śpiewacze „Canto Alegre” z Łódzkiego Domu Kultury.

- Prezentujemy raczej te mniej znane kolędy. W tym roku w repertuarze znalazły się na przykład „Narodził się Jezus Chrystus”, „Chwalcie dziecinę” i „Nadzieja w narodzinach” - mówi Dorota Wilczek, chórzystka „Akordu” i „Maksymiliana.
Publiczność nauczyła się śpiewać pastorałkę „Jedyne takie narodziny”. Śpiewali ją w przerwach występów chórów. Tekst do niej napisał Ryszard Wasilewski, a muzykę Mirosław Piotrowski.

- Jest to pastorałka napisana specjalnie na ten koncert. Już drugi raz zrobiliśmy coś takiego. Pomysł przyjął się i publiczność chętnie to śpiewa – dodaje Piotrowski.