W poniedziałek (26 listopada) utwór będzie można usłyszeć w audycji Polisz Czart, emitowanej na falach brytyjskiego radia Verulam z siedzibą w Hereford. Program dostępny jest też na platformie polonijnej fala.fm, mieszczącej się w kanadyjskim Toronto. „Bajka” pojawi się tam jako propozycja do listy przebojów. Od głosów słuchaczy zależy, czy pabianicka kapela pozostanie w zestawieniu jak najdłużej.

Polisz Czart to zyskująca coraz więcej fanów audycja skierowana do Polaków zamieszkałych na całym globie. Prezentuje się tam wyłącznie dobrą polską muzykę – wykonawców znanych, jak i dopiero zaczynających karierę. W jednym zestawieniu może konkurować ze sobą każdy. O tym, jak popularny jest Polisz Czart, świadczą wpisy i maile od fanów nawet z dalekiego Singapuru. Listy będzie można słuchać o godzinie 22.00 czasu polskiego pod linkiem fala.fm.

 

Równocześnie „Bajka” walczy na Liście Przebojów Fabryki Zespołów, emitowanej w radiu klasycyrocka.pl. Rozgłośnia ta jest kontynuacją kultowej audycji Klasycy Rocka, prezentowanej na falach Programu Pierwszego Polskiego Radia. Prowadził ją znany dziennikarz i publicysta – Romuald Jakubowski, który obecnie prowadzi własną, niezależną rozgłośnię. VernissagE już czwarty tydzień jest w zestawieniu TOP 10, a dwa tygodnie temu zespół był gościem w warszawskim studiu.

W najbliższą sobotę (24 listopada) usłyszymy wyniki jubileuszowego 10. notowania listy przebojów. Głosować można do tego samego dnia (do godziny 19.00) na stronie: http://klasycyrocka.pl/content/lista-fabryki-zespolow.