Raz w roku Pabianicki Klub Sportów Wodnych organizuje koncert szant. Tym razem wystąpi zespół Własny Port. Grupa powstała w 2003 roku w Bydgoszczy. Początkowo zespół koncertował w bydgoskich klubach jako trio, a następnie, po przyjęciu do składu akordeonisty, jako kwartet.

- Skład Własnego Portu to muzycy artystycznie dojrzali, tworzący własny styl grania piosenki żeglarskiej, mocno osadzony w tradycji, ale równocześnie to zespół pełen żywiołowej energii oraz nietuzinkowych pomysłów muzycznych, podpartych umiejętnościami wykonawców. Na pewno będzie żeglarsko – zapewnia Dorota Becht z Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych.


Zespół ma na swoim koncie dwie płyty. W skład grupy wchodzą: Piotr Gąsiewski - gitara akustyczna, śpiew, kierownik artystyczny; Rafał Ordak - śpiew, gitara akustyczna; Rafał Chmiel - akordeon, śpiew oraz Piotr Szczepańczyk - gitara basowa.

Podczas Spotkania z Piosenką Żeglarską odbędzie się loteria. Jeden los jest wliczony w wejściówkę. Będą rozlosowane płyty zespołu. Kto nie wygra, będzie mógł kupić płytę po koncercie.

Wejściówki można odbierać w Pabianickim Klubie Sportów Wodnych przy ul. Myśliwskiej 15 w Pabianicach w każdą środę w godzinach wieczornych (19.00-21.00) lub w każdą niedzielę w godzinach dopołudniowych (11.00-13.00). Wcześniej należy się umówić. Rezerwacji miejsc należy dokonać do 27 stycznia. W cenę koncertu jest wliczony obiad. Wynosi 45 złotych. Za lody dla dzieci zapłacimy 10 złotych. Informacji udziela Piotr Słowiński (tel. 607 742 453). Szczegóły znajdziemy również na stronie internetowej www.zeglarzezpabianic.pl.

Pabianicki Klub Sportów Wodnych co roku zaprasza na koncert uczniów z pabianickich szkół. W tym roku będą to uczniowie trzech pabianickich szkół podstawowych: nr 2, nr 15 i nr 16 oraz niepełnosprawni uczniowie z Zespołu Szkół nr 5. Każda szkoła otrzymała 10 wejściówek.

- Nasz klub organizuje co roku konkursy wiedzy dla młodzieży "Polska leży nad Bałtykiem" i nagrodą jest rejs po morzu. Z powodu reformy szkolnictwa w tym roku konkurs nie objął gimnazjalistów, bo te szkoły zlikwidowano i zamieniono w podstawówki. Dlatego na koncert zaprosiliśmy właśnie te szkoły, w których są jeszcze ostatnie klasy gimnazjalne i ci uczniowie będą mogli wybrać się na tę imprezę – dodaje Dorota Becht.

Na koncercie w „Jubilatce” co roku bawi się ponad setka pabianiczan. To nie tylko żeglarze, ale również ci, którzy lubią śpiewać i bawić się przy muzyce zespołów szantowych.