16 września (niedziela)

Miejsce: parking Centrum Handlowego ECHO w Pabianicach (ul. Zamkowa 31).

Start: godz. 15.00.

Najważniejszy dzień i finał imprezy Kocham Pabianice 2012. W czasie wielkiego festynu na parkingu Echo zagra zespół Bracia, śmiałkowie skoczą na bungee z 80 metrów (wysokość ponad dwóch wieżowców!), a specjalny pokaz da strongman Irek Kuraś.

Na scenie zaprezentują się ponadto: Martyna Szymańska (zwyciężczyni "Bitwy na głosy" z drużyną Kamila Bednarka), jeden z najpopularniejszych w województwie zespołów reggae RZK Sound, legendarna bluesowa kapela Tipsy Drivers, zatańczy jeden z najlepszych polskich zespołów tanecznych Ganesz, specjalny pokaz da Szkoła Tańca Salsa Picante.

Miłośnicy tańca wezmą udział w 4-godzinnych warsztatach poświęconych różnym stylom (m.in. maraton bijącej ostatnio rekordy popularności zumby). W specjalnych, drewnianych domkach wystawienniczych swoje produkty zaprezentują artyści w ramach X Pabianickiego Maratonu Sztuki. Odbędą się także bezpłatne warsztaty dla wszystkich chętnych.

Na terenie imprezy stanie wesołe miasteczko i strefa atrakcji dla dzieci (m.in. wozy: strażacki, policyjny i karetka pogotowia, które będzie można obejrzeć od środka). W krwiobusie będzie można oddać krew, która w całości trafi do potrzebujących pabianiczan. Cenne nagrody czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w loterii (ok. 300 nagród, każdy los wygrywa).