Policjanci zatrzymali dwóch braci z Pabianic. Mężczyźni dokonali rozboju, a następnie próbowali płacić skradzionymi kartami płatniczymi. 

Do zdarzenia doszło 19 maja około godziny 21.30 w jednym z pabianickich sklepów. Za klientem w kolejce do kasy stało dwóch mężczyzn.

Gdy zapłacił i wyszedł, mężczyźni podążyli za nim. Następnie pobili go i okradli. Pokrzywdzony stracił portfel z kartami płatniczymi. Doznał też obrażeń ciała.

Poszkodowany zgłosił napaść, a za rozbójnikami ruszyli kryminalni. Szybko ustalili tożsamość sprawców. Jak się okazało, byli to dwaj pabianiczanie - bracia w wieku 28 i 33 lat. Mężczyźni próbowali płacić za zakupy skradzionymi kartami płatniczymi.

-Tym samym narazili się na odpowiedzialność karną za przestępstwo kradzieży z włamaniem - informuje st.sierz. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali obydwu napastników.

- Mężczyźni byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa - dodaje policjantka. - Ponieważ działali w warunkach recydywy, grozi im kara wieloletniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.